|
Expected to ship within 2 days of order Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
4GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsX Series for Sandy Bridge (9-9-9-24) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Ripjaw Series (9-9-9-24) Dual Channel kit for Intel LGA1156/AM3
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Ares Series Low Profile (9-9-9-24) Dual Channel kit Red
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Sniper Series (11-13-13-31) Quad Channel kit (4x4GB)
| IN STOCK |
4GB Hyperam DDR3 1600MHz CL11 PC3-12800 Desktop memory module
| IN STOCK |
12GB OWC DDR3 1333MHz ECC Memory Upgrade Kit for Mac Pro 8-core and Quad-core Xeon systems (3x 4GB)
| IN STOCK |
4GB Transcend JetRAM DDR3 1600MHz CL11 1.5V Desktop Memory Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz TridentX Series CL10 (10-12-12-31) Quad Channel kit
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Ares Series Low Profile (9-9-9) Quad Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 2400MHz RipjawsZ Dual Channel Kit (2x 4GB) CL10 1.65V Black
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3L SO-DIMM PC3-12800 1600MHz CL11 Single Module
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3 ECC-R PC14900 1866MHz SDRAM ECC for Mac Pro & Xserve Nehalem & Westmere models
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsX Series for Sandy Bridge (9-9-9-24) Dual Channel kit
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz Sniper Series (10-12-12-31) Quad Channel kit (4x8GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-14900 RipjawsX Series (10-11-10-30) Single module
| IN STOCK |
| CAPACITY | 8GB |
| MEMORY SPEED | 2400MHz (DDR3-2400) |
| STANDARD | PC3-19200 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Dual Channel kit (2x4GB) |
| CAS LATENCY | CL10 |
| MEMORY TIMINGS | 10-12-12-31 |
| VOLTAGE | 1.65V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| FEATURES | TridentX heatsinks with removable top fin Intel XMP Engineered for Intel Z77 platform |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 240-pin DDR3 SDRAM memory upgrade kit |
| CONFIGURATION | Single-sided 4GB modules, two modules per kit |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |