Adesso Mechanical Numeric USB Universal Keypad - Black
| IN STOCK |
Adesso EasyTouch 425 USB QWERTY Black Industrial Keyboard - US English
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Wireless Black Keyboard - US English Format
| IN STOCK |
Logitech K120 Wired USB Keyboard for Business - US Layout
| IN STOCK |
Adesso Slim Touch Mini With Touchpad USB QWERTY Black Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Kensington KB150 EQ Wireless Keyboard - Black
| IN STOCK |
Logitech K845 Mechanical Illuminated Aluminum USB Keyboard - Black
| IN STOCK |
Adesso USB QWERTY Black Mini Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Adesso SlimTouch 111UB USB QWERTY Mini Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech MK545 Advanced Wireless Mouse Combo Keyboard - German Layout
| IN STOCK |
Logitech G213 Prodigy USB -- QWERTY Keyboard -- US Layout
| IN STOCK |
Kensington K64370 USB - US Layout
| IN STOCK |
Adesso USB QWERTY English Keyboard - Black
| IN STOCK |
Logitech K270 RF Wireless Keyboard - French Layout AZERTY
| IN STOCK |
Logitech Wireless Touch K400 Plus RF Wireless Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Microsoft's Natural Ergonomic Keyboard 4000 - US English Layout, has been expertly crafted to allow you to work in a more natural position. The new Gull Wing design features a 14-degree gable, a natural arc and a curved key bed - bringing the keys closer to your fingers to reduce reach and unnecessary motion.
Features:
Cutting-edge design
Improve your performance as you keep current with the very latest technology Microsoft has to offer.
Zoom Slider
Easily zoom in on pictures, maps, documents, and Web pages—without taking your hand off the keyboard.
Ergonomic design
The ergonomic keyboard design positions your hands, wrists, and forearms naturally, giving you the easy comfort you need as you type, point, and click.
| CONNECTION | USB |
| LOCALIZATION | US English |
| DESIGN STYLE | Ergonomic |
| NORMAL KEYS | 105 |
| CABLE LENGTH | 1.53 m |
| OPERATING SYSTEMS SUPPORTED | Windows 2000, XP P, H, MC, Tablet PCEn Mac OS X 10.1.x-10.3.x (Mac OS X 10.0) |
| DIMENSIONS | Width: 503 mm Depth: 262 mm Height: 82.8 mm |
| WEIGHT | 1.3 kg |
| WARRANTY | 1 years manufacturers warranty |