32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Delta RGB DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-28800 3600MHz Ripjaws V CL18 Dual Channel Kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz Single Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3600Mhz PC4-28800 CL18 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB) for Intel Z270
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Trident Z Royal Silver 3200Mhz PC4-25600 CL16 1.35V Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 Trident Z 3200Mhz PC4-25600 CL16 (16-18-18-38) 1.35V Quad Channel Kit (4x8GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Renegade DDR4 3600MHz CL16 Dual Channel Kit (2x 8GB) w/ RGB
| IN STOCK |
4GB Axiom PC4-17000 DDR4 2133MHz Memory Module
| IN STOCK |
32GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
32GB Kingston Value Ram DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 2400MHz Sniper X PC4-19200 CL17 Quad Channel Kit (4x 8GB) Urban Camo
| IN STOCK |
128GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Quad Memory Kit (4 x 32GB)
| IN STOCK |
64GB Kingston FURY Renegade DDR4 3600MHz CL16 Quad Channel Kit (4x 16GB) Black
| IN STOCK |
16GB Team Group Delta DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Memory Kit (2 x 8GB) - White
| IN STOCK |
Legendary Speed
Are you up to the challenge?
This limited-release Crucial® Ballistix® MAX kit is among the fastest consumer gaming memory on the market. For those with the skill to take overclocking to the next level, push their hardware, and harness legendary speed, this custom engineered product is for you.
Extreme Domination
Designed for extreme overclocking enthusiasts to get that extra edge in game, or to blow away world-record speeds.
Ultimate Mod
Create your own custom light bar with a 3D printer and provided 3D files. Control light pattern and brightness via software utilities.
Engineered Design
High-quality aluminum heat spreaders provide max heat dissipation while precision temp sensors monitor thermals as you push performance thresholds.
Extensive Compatibility
Our engineers work with AMD and Intel, as well as motherboard designers and system builders, to ensure our memory is optimized for high performance.
Precision Parts
As the manufacturer of memory components, we do more than bin parts. We optimize performance at the die level.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 5100MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual channel kit |
| CAS LATENCY | CL19 |
| VOLTAGE | 1.5 V |
| REGISTERED | Unregistered (unbuffered) |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | 2 x 8GB |
| FEATURES | Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |