|
Expected to ship within 7 days of order Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
Logitech MK270 Wireless Keyboard and Mouse Combo - UK Layout
| IN STOCK |
Logitech MX Palm Rest Keyboard - Gray
| IN STOCK |
Logitech Wireless Touch K400 Plus RF Wireless Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Seal Shield Medical Grade Keyboard - Black
| IN STOCK |
ASUS TUF Gaming K1 RGB USB Wired Keyboard - Black
| IN STOCK |
Siig QWERTY USB Desktop Keyboard - Black
| IN STOCK |
Corsair K100 RGB USB Black Mechanical Keyboard US English
| IN STOCK |
Seal Shield Glow2 USB English Keyboard - White
| IN STOCK |
Corsair K100 RGB USB QWERTZ Keyboard - Dutch Layout
| IN STOCK |
Kensington Slim Type USB Keyboard - Black
| IN STOCK |
Logitech Desktop Keyboard and Mouse Combo MK120 - Spanish Layout
| IN STOCK |
Logitech K380 Pebble Keys Keyboard - Rose
| IN STOCK |
Logitech G ProX Lightspeed RF Wireless Gaming Keyboard - White
| IN STOCK |
Seal Shield Silver Storm Washable Medical Grade USB Keyboard - White
| IN STOCK |
Logitech G PRO Gaming USB Black Keyboard - US Keyboard Layout
| IN STOCK |
A quality investment for years of comfortable typing under heavy office use.
Full-size, comfortable palm rest
Provides extra comfort to keep employees productive throughout the day.
Spill-resistant design
Helps protect your investment from losses caused by common office spills like coffee.1
Modern, elegant profile
Sophisticated design helps create an attractive workspace that employees enjoy.
Nearly-silent, low-profile keys with smooth action typing
Ensure comfortable and quiet typing around the office.
Keys designed to withstand up to 10 million keystrokes
Keys are designed to take years of heavy office use, protecting the longevity of your investment.
Full-size keyboard layout with shortcut keys
All computing control tools are intuitively designed for easy reach.
High-quality, padded key prints with UV coating
Prevents letters and numbers from wearing down over time, minimizing employee requests for a replacement keyboard.
Tilt legs
Set the angle of the keyboard so it fits just right.
LED notification center
Visually signals the typing mode - caps, scroll, number lock
USB plug-and-play setup
Works right out of the box for maximum efficiency — no software installation required.
| CONNECTION | USB |
| COLOR | Black |
| DESIGN STYLE | Keyboard style: Straight Recommended usage: Office |
| NORMAL KEYS | 104 |
| PALM REST | Wrist Rest |
| CABLE LENGTH | 1.8m |
| OPERATING SYSTEMS SUPPORTED | Windows 10 |
| DIMENSIONS | (WxDxH): 459 x 182 x 20 mm |
| WEIGHT | 930 g |
| FORM FACTOR | Full-size (100%) |