Kensington Pro Fit Wireless Black Keyboard - US English Format
| IN STOCK |
Adesso SlimTouch 111UB USB QWERTY Mini Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech G515 Lightspeed Gaming RF Wireless Bluetooth Keyboard - English, White
| IN STOCK |
Logitech Wireless Touch K400 Plus RF Wireless Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Washable Keyboard USB K64407US Black - US Layout
| IN STOCK |
Seal Shield Seal Flex USB QWERTY Keyboard - Black
| IN STOCK |
Adesso RF Wireless QWERTY Black Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Adesso USB 3 Color Illuminated Compact Multimedia SlimTouch Keyboard - US English
| IN STOCK |
Adesso USB QWERTY Antimicrobial Waterproof Flex Keyboard - English Layout
| IN STOCK |
Logitech K270 RF Wireless Keyboard - Black
| IN STOCK |
Siig QWERTY USB Desktop Keyboard - Black
| IN STOCK |
Logitech G213 Prodigy USB -- QWERTY Keyboard -- US Layout
| IN STOCK |
Adesso Mechanical Numeric USB Universal Keypad - Black
| IN STOCK |
Seal Shield Low Profile USB Wired Waterproof Keyboard - Black, US English Layout
| IN STOCK |
Adesso 150 Tru-Form 3-Color Illuminated Ergonomic Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
NO-NONSENSE PERFORMANCE
The CK550 V2 Gaming RGB Keyboard gets the job done with durable Mechanical switches and On-the-Fly Controls for real-time customization.
On-the-Fly Controls
Make real-time adjustments to lighting and macros with no software necessary, including Windows Lock On/Off to prevent getting kicked out of the game when the Windows Key is accidently pressed.
Standard Layout
For enthusiasts interested in custom keycaps, the CK550 V2 comes in standard size layout and standard bottom row.
RGB BACKLIGHTING
Per-key LEDs with multiple lighting modes and effects to highlight all your dominating killstreaks.
Brushed Aluminum Design
Curved top plate, floating keycaps, and minimalistic design built with functionality in mind.
Mechanical Switches
Rated for a 50 million+ lifepan to never let you down in the heat of battle.
Easy-to-Use Software
Map 16.7 million colors to any key, customize lighting modes, and fine-tune macros.
Wrist Rest
Low-friction cloth for anti-irritation to keep you comfortable during long gaming sessions.
| CONNECTION | USB 2.0 |
| LOCALIZATION | US English |
| COLOR | Black |
| DESIGN STYLE | Gaming |
| PALM REST | Yes |
| BACKLIGHT | RGB LED |
| KEY SWITCH TYPE | Mechanical Cherry MX Blue |
| CABLE LENGTH | 1.8 m |
| DIMENSIONS | (WxDxH): 135 x 460 x 41 mm |
| WEIGHT | 908 g |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |
| MATERIAL | Aluminum, Plastic |
| FORM FACTOR | Full-size (100%) |