Intel Core i9-12900 2.40GHz Alder Lake S 30MB Cache Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700F 2.1GHz 12 Core LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
Intel Box Pentium Gold G6600 4.2Ghz 4M Comet Lake Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 9 7900X 4.7GHz 12 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-12600KF 3.7 GHz 10-Core LGA 1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600 AM4 3.5GHz 32MB Desktop Processor (Tray Version)
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700K 12th Gen Alder Lake 12-Core 3.6GHz LGA1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i9-12900KF 3.2 GHz 16-Core, LGA1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 8600G 4.3 GHz 6-Core Socket AM5 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
Intel Core i3-10105F 3.7GHz Comet Lake-S 6MB Smart Cache Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600 3.5 GHz Six-Core AM4 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i5-12500 3GHz 6 Core LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700 2.1GHz 12 Cores LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 9 5950X 3.4GHz 64MB L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 4500 3.6GHz 8MB AM4 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
| SERIES | Intel Core i9 |
| CPU SOCKET | LGA 1700 |
| NUMBER OF CORES | 24 |
| OPERATING FREQUENCY | Base frequency: 3GHz Boost frequency: 5.4GHz Efficient-core base frequency: 2.2GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5.8GHz Performance-core: 5.4GHz Efficient-core: 4.3GHz |
| CORE NAME | Raptor Lake |
| NUMBER OF THREADS | 32 |
| CACHE | 36MB Smart Cache |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 20 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 128GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0, 5.0 |