|
Expected to ship within 2 days of order Free shipping within Ireland! |
GEEQ Pulsar Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
GEEQ Base Box Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
NGS Wild Rave 2, 300W Portable Wireless BT and TWS Speaker with USB Reader and AUX input
| IN STOCK |
NGS Roller Furia 3 60W Waterproof BT Speaker with USB/FM/TF/AUX - Black
| IN STOCK |
NGS Roller Beast 32W Wireless & Water-Resistant IPX5 BT Speaker, Azure
| IN STOCK |
NGS Roller Flash LED Wireless BT Speaker with USB Port, MicroSD slot and FM Radio - Blue Edition
| IN STOCK |
NGS Wild Temper 200W Portable & Wireless BT Speaker with RGB LED Lights
| IN STOCK |
NGS Wild Bash, 300W Portable Wireless and Waterproof BT Speaker with Removable Battery
| IN STOCK |
NGS Roller Ride 10W Portable Wireless BT and TWS Speaker - Red
| IN STOCK |
Marvel Iron Man Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
NGS Roller Beast 32W Wireless & Water-Resistant IPX5 BT Speaker, Black
| IN STOCK |
NGS Roller Beast 32W Wireless & Water-Resistant IPX5 BT Speaker, Coral
| IN STOCK |
NGS Roller Ride 10W Portable Wireless BT and TWS Speaker - White
| IN STOCK |
NGS Wild Club 80W Portable & Wireless BT Speaker with Laser Party Lights
| IN STOCK |
NGS NGS Roller Furia 2 Tiny, 20W Wireless and Water-resistant BT Speaker, Black
| IN STOCK |
80W portable speaker compatible with Bluetooth 5.0 technology, USB/TF audio input, and Auxiliary input.
Thanks to its built-in battery and handle, you can take your music with you anywhere easily and conveniently.
This portable party speaker with lights offers up to 10 hours of non-stop fun, thanks to its 3600mAh battery.
Its 80W of power and LED lights allow you to throw a party wherever you go, and if that’s not enough, double the volume by wirelessly connecting 2 WILD SWAGs thanks to the TWS function.
It has 4 modes of lights that can be activated and deactivated.
The strobe effects of the lights can be synchronized with the rhythm of the music for an immersive experience.
It has control buttons on the top and an LED screen for easy device operation.
The microphone input on this 80W portable Bluetooth speaker allows you to connect a microphone for singing or giving talks.
Equipped with DSP (Digital Signal Processor) that automatically adjusts the equalization, bass and treble levels to obtain surround sound.
| COLOR | Black |
| SPEAKER OUTPUT | 80W |
| BATTERY CAPACITY | 7.4V/3600mAh |
| BATTERY LIFE | Up to 10 hours |
| BLUETOOTH RANGE | 10m |
| BLUETOOTH SPECIFICATIONS | 5.0 |
| AUDIO INPUT | USB audio input up to 64GB TF audio input up to 64GB Aux input |
| CHARGING TYPE | USB-C |
| SUPPORTED FILE TYPES | MP3/WMA |
| FEATURES | LED lights True Wireless Stereo LED screen Microphone input |
| IN THE BOX | WILDSWAG USB-C charging cable Installation guide |
| DIMENSIONS | Weight 3.29kg Width 220mm Depth 250mm Height 310mm |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |