32GB KingSpec MiFee Wireless Portable SSD and Hotspot for PC, iPhone and Android
| IN STOCK |
4TB Transcend ESD420 Portable Magnetic SSD USB 20Gbps Type-C Magsafe (Champagne Gold)
| IN STOCK |
2TB AData SE880 External Solid State Drive Titanium Gray
| IN STOCK |
2TB Seagate One Touch USB 3.2 External SSD Black
| IN STOCK |
2TB SanDisk Extreme USB3.1 External SSD
| IN STOCK |
2TB Transcend ESD310C Dual USB Portable SSD (USB Type-A and Type-C)
| IN STOCK |
500GB Transcend ESD260C USB 3.1 2 Type-C Portable SSD
| IN STOCK |
2TB Kingston Technology XS2000 Solid State Drive - Black, Silver
| IN STOCK |
1TB Transcend ESD310C Dual USB Portable SSD (USB Type-A and Type-C)
| IN STOCK |
1TB Transcend ESD420 Portable Magnetic SSD USB 20Gbps Type-C Magsafe (Iron Grey)
| IN STOCK |
2TB Transcend ESD410C Portable SSD USB Type-A/Type-C Rugged Water-Resistant Dark Blue
| IN STOCK |
4.0TB OWC Express 1M2 USB4 (40GB/s) Bus-Powered Portable NVMe SSD External Storage Solution
| IN STOCK |
480GB OWC Envoy Pro FX External SSD
| IN STOCK |
1TB Samsung Portable T7 USB3.2 External Solid State Drive - Titan Grey
| IN STOCK |
1TB Transcend ESD260C USB 3.1 2 Type-C Portable SSD
| IN STOCK |
| CAPACITY | 256GB |
| INTERFACE TYPE | Micro-USB B |
| DATA TRANSFER RATES | 320 MB/s |
| DIMENSIONS | 53.8 mm |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Yes |
| OPERATING TEMPERATURE | 5 - 40 °C |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB |
| SPECIAL FEATURES | Shock resistant |
| COLOUR | Anthracite |