|
Expected to ship within 10 days of order Free shipping within Ireland! |
AMD Ryzen 5 7600 3.8GHz (5.1 Turbo) 6 Core AM5 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7700X 4.5GHz 8 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700 2.1GHz 12 Cores LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
Intel Core i5-12500 Alder Lake CPU LGA 1700 3.0 GHz 6-Core 18MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-13700 2.10GHz 16 Core LGA 1700 Desktop Processor OEM/Tray (Raptor Lake)
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 8500G 3.5 GHz 6-Core Socket AM5 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-9700 3GHz Coffee Lake 12MB Cache Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 5800X 3.8GHz L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-12500 3GHz 6 Core LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
Intel Core i5-12400 2.5 GHz (4.4 Turbo) 6-Core LGA 1700 Desktop Processor (Alder Lake)
| IN STOCK |
AMD Ryzen Threadripper PRO 5965WX 3.8GHz 24 Core sWRX8 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz (5GHz) 8-Core L3 AM5 Desktop Processor OEM/Tray Version
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 4500 3.6GHz 8MB AM4 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-13400F 2.5GHz (4.6 Turbo) 10 Core LGA 1700 Desktop Processor (Raptor Lake)
| IN STOCK |
Intel Celeron G6900 3.4GHz Dual Core LGA 1700 CPU Desktop Processor (Alder Lake)
| IN STOCK |
| SERIES | Intel® Core™ i5 |
| CPU SOCKET | LGA 1700 |
| CPU SOCKET | LGA 1700 |
| NUMBER OF CORES | 10 |
| NUMBER OF CORES | 10 |
| OPERATING FREQUENCY | 4.7 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 4.7 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 4.7 GHz |
| CORE NAME | Raptor Lake |
| CORE NAME | Raptor Lake |
| NUMBER OF THREADS | 16 |
| NUMBER OF THREADS | 16 |
| CACHE | 20 MB |
| CACHE | 20 MB |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Not available |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Not available |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 20 |
| MAXIMUM PCI EXPRESS LANES | 20 |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192GB |
| MAX MEMORY SUPPORTED | 192GB |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0, 5.0 |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 4.0, 5.0 |