|
Expected to ship within 8 days of order Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
Asrock B550 Pro4 AMD AM4 ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asrock Phantom Gaming AMD X870 Nova AM5 ATX DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
Asus Prime B660-Plus D4 Intel LGA 1700 ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
Asus Prime H610M-E D4-CSM Intel LGA 1700 Micro ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
ASUS WS SAGE S2066 Intel X299 LGA 2066 Socket R4 SSI CEB DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
MSI MAG Tomahawk Intel Z790 LGA 1700 ATX DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
Gigabyte AMD B550I Aorus Pro AX AM4 Mini ITX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asrock B650 PG Lightning AMD B650 Socket AM5 ATX DDR5-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asrock Phantom Gaming 4 AMD B550M Socket AM4 Micro ATX DDR4 Motherboard
| IN STOCK |
Asrock Pro RS AMD B650 AM5 Micro ATX DDR5 Motherboard
| IN STOCK |
ASUS PRIME B550M-K AMD B550 Socket AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asrock Rack Half Width Dual Socket 4th Gen Intel Server Motherboard
| IN STOCK |
MSI AMD B550-A PRO Socket AM4 ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asrock AMD A520M-HVS Socket AM4 Micro ATX DDR4-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
Asrock Z790 PG Lightning Intel Z790 LGA 1700 ATX DDR5-SDRAM Motherboard
| IN STOCK |
| FORM FACTOR | micro ATX |
| FORM FACTOR | micro ATX |
| SOCKET TYPE | LGA 1700 |
| SOCKET TYPE | LGA 1700 |
| COMPATIBLE PROCESSORS | Intel® Celeron®, Intel Core i3 12th Gen, Intel Core i3 13th Gen, Intel Core i3 14th Gen, Intel Core i5 12th Gen, Intel Core i5 13th Gen, Intel Core i5 14th Gen, Intel Core i7 12th Gen, Intel Core i7 13th Gen, Intel Core i7 14th Gen, Intel Core i9 12th Gen, Intel Core i9 13th Gen, Intel Core i9 14th Gen, Intel® Pentium® Gold |
| COMPATIBLE PROCESSORS | Intel® Celeron®, Intel Core i3 12th Gen, Intel Core i3 13th Gen, Intel Core i3 14th Gen, Intel Core i5 12th Gen, Intel Core i5 13th Gen, Intel Core i5 14th Gen, Intel Core i7 12th Gen, Intel Core i7 13th Gen, Intel Core i7 14th Gen, Intel Core i9 12th Gen, Intel Core i9 13th Gen, Intel Core i9 14th Gen, Intel® Pentium® Gold |
| CHIPSET | Intel |
| CHIPSET | Intel |
| MEMORY STANDARD | DDR5-SDRAM |
| MEMORY STANDARD | DDR5-SDRAM |
| MEMORY SLOTS | 2 |
| MEMORY SLOTS | 2 |
| MEMORY CHANNELS | Dual-channel |
| MEMORY CHANNELS | Dual-channel |
| MAXIMUM INTERNAL MEMORY | 128 GB |
| MAXIMUM INTERNAL MEMORY | 128 GB |
| PORTS | 2 |
| PORTS | 2 |
| ETHERNET | Yes |
| ETHERNET | Yes |
| ONBOARD USB 2.0 | 2 |
| ONBOARD USB 2.0 | 2 |
| ONBOARD USB 3.1 | 1 |
| ONBOARD USB 3.1 | 1 |
| M.2 SLOTS | M.2, SATA III |
| M.2 SLOTS | M.2, SATA III |
| SATA III CONNECTORS | 4 |
| SATA III CONNECTORS | 4 |
| S/PDIF OUT | Yes |
| S/PDIF OUT | Yes |
| FRONT PANEL AUDIO | Yes |
| FRONT PANEL AUDIO | Yes |
| FRONT PANEL CONNECTOR | Yes |
| FRONT PANEL CONNECTOR | Yes |
| MAIN POWER CONNECTOR | Yes |
| MAIN POWER CONNECTOR | Yes |
| CPU FAN CONNECTOR | Yes |
| CPU FAN CONNECTOR | Yes |
| CHASSIS FAN CONNECTORS | 2 |
| CHASSIS FAN CONNECTORS | 2 |
| TPM | Yes |
| TPM | Yes |
| RGB LED HEADER | Yes |
| RGB LED HEADER | Yes |
| AUDIO CHIPSET | Realtek ALC897 |
| AUDIO CHIPSET | Realtek ALC897 |
| AUDIO CHANNELS | 7.1 channels |
| AUDIO CHANNELS | 7.1 channels |
| PCI EXPRESS X1 | 1 |
| PCI EXPRESS X1 | 1 |
| PCI EXPRESS X16 | 1 |
| PCI EXPRESS X16 | 1 |
| RAID | 0, 1, 5, 10 |
| RAID | 0, 1, 5, 10 |
| CROSSFIRE | Not supported |
| CROSSFIRE | Not supported |
| SUPPORTED OPERATING SYSTEMS | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| SUPPORTED OPERATING SYSTEMS | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| WIFI | No |
| WIFI | No |
| RESOLUTION | 4096 x 2160 pixels |
| RESOLUTION | 4096 x 2160 pixels |
| DIMENSIONS | 230 mm |
| DIMENSIONS | 230 mm |