16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz RipjawsX Series for Intel/AMD (10-10-10-30) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz Ares Series Low Profile (9-11-20-28) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Sniper Series (9-9-9-24) Dual Channel kit
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 2400MHz PC3-19200 RipjawsZ CL11 1.65V Quad Channel Memory Kit (4x 8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Ares Series Low Profile (11-13-13-31) Quad Channel kit (4x8GB)
| IN STOCK |
32GB OWC Mac Pro Late 2013 Quadruple Channel Kit PC3-14900 1866MHz DDR3 ECC-R SDRAM (4x 8GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Ares Series Low Profile (11-13-13-31) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3 1333MHz ECC Memory Module for Mac Pro 8-core and Quad-core Xeon systems
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3 ECC-R PC14900 1866MHz SDRAM ECC for Mac Pro & Xserve Nehalem & Westmere models
| IN STOCK |
32GB OWC Mac Pro / Xserve 2009 Memory Matched Set (2x 16GB) PC-8500 1066MHz DDR3 ECC SDRAM Modules
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz RipjawsX CL9 (9-9-9-24) Single Desktop Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsX Series for Intel Z77/X79 (9-9-9-24) Quad Channel kit
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz TridentX Series CL10 (10-12-12-31) Quad Channel kit
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Ares Series Low Profile (9-9-9) Quad Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-14900 RipjawsX Series (10-11-10-30) Single module
| IN STOCK |
| CAPACITY | 8GB |
| MEMORY SPEED | 1600MHz (DDR3-1600) |
| STANDARD | PC3-12800 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Dual Channel kit (2x4GB) |
| CAS LATENCY | CL9 |
| MEMORY TIMINGS | 9-9-9-28 |
| VOLTAGE | 1.6V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| FEATURES | PLUS Edition heat-sink system in Hyper Gunmetal finish DBT Enhanced, Die-hard Burn-in Technology |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 240-pin DDR3 SDRAM memory modules |
| CONFIGURATION | Two double-sided 4GB DDR3 modules per kit |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |