8GB OWC DDR3L SO-DIMM PC3-12800 1600MHz CL11 Single Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz TridentX Series CL10 (10-12-12-31) Quad Channel kit
| IN STOCK |
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Ares Series Low Profile (9-9-9) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3 ECC-R PC14900 1866MHz SDRAM ECC for Mac Pro & Xserve Nehalem & Westmere models
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz CL9 NT Series Desktop Memory Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsX Series for Intel Z77/X79 (9-9-9-24) Quad Channel kit
| IN STOCK |
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz RipjawsX Series (9-9-9-24) Quad Channel Kit 4x8GB
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Ares Series Low Profile (9-9-9) Quad Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-14900 RipjawsX Series (10-11-10-30) Single module
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-12800 Ripjaw Series (9-9-9-24) Single desktop memory module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz RipjawsX Series for Intel Z68/P67 (9-11-10-28) Dual Channel kit
| IN STOCK |
2GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz CL9 NS Series Desktop memory module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz TridentX Series CL10 (10-12-12-31) Dual Channel kit
| IN STOCK |
| CAPACITY | 6GB |
| MEMORY SPEED | 1333MHz (DDR3-1333) |
| STANDARD | PC3-10666 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Triple Channel kit (3x2GB) |
| CAS LATENCY | CL7 |
| MEMORY TIMINGS | 7-7-7-24 |
| VOLTAGE | 1.65V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| FEATURES | Platinum Z3 XTC Heatspreaders, Optimized for the Core i7’s triple channel mode |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 240-pin DDR3 SDRAM memory modules |
| CONFIGURATION | Double-sided 2GB DDR3 modules, 3x2GB per kit |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime warranty |