16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Ares Series Low Profile (9-9-9) Quad Channel kit
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz TridentX Series CL10 (10-12-12-31) Quad Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz Ares Series Low Profile (9-11-20-28) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill Aegis DDR3 PC3-12800 1600MHz Dual Channel kit (CL11) 2x4GB 1.5V
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Sniper Series (9-9-9-24) Dual Channel kit
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-14900 1866MHz Sniper Series (10-11-10-30) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz CL9 NT Series Desktop Memory Module
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Sniper Series (11-13-13-31) Dual Channel kit 2x8GB
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz NS Series (9-9-9-24) Dual Channel kit
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz RipjawsX Series for Intel/AMD (10-10-10-30) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3L SO-DIMM PC3-12800 1600MHz CL11 Single Module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-8500 1066MHz Ripjaw Series CL7 (7-7-7-18) Dual Channel kit (2x4GB)
| IN STOCK |
4GB Hyperam DDR3 1600MHz CL11 PC3-12800 Desktop memory module
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Ares Series Low Profile (11-13-13-31) Quad Channel kit (4x8GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz CL9 NT Series Desktop dual channel memory kit (2x4GB)
| IN STOCK |
| CAPACITY | 6GB |
| MEMORY SPEED | 1866MHz (DDR3-1866) |
| STANDARD | PC3-15000 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Triple Channel kit, 3x2GB |
| CAS LATENCY | CL9 |
| MEMORY TIMINGS | 9-9-9-28 |
| VOLTAGE | 1.65V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| FEATURES | Optimized for the Core i7’s triple channel mode, with Reaper HPC heatspreaders |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 240-pin DDR3 SDRAM memory modules |
| CONFIGURATION | Double-sided 2GB DDR3 memory modules |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime warranty |