10TB Western Digital WD Red Plus 3.5 Inch Serial ATA III Internal Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Western Digital Red 3.5" NAS Internal Hard Drive
| IN STOCK |
2TB Seagate Barracuda Serial ATA III 3.5-inch 7200RPM 256MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Seagate 3.5 Inch SAS 12Gb/s 7200RPM 256MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
4TB Seagate Guardian BarraCuda 2.5-inch SATA III 6Gbps 5400RPM 128MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
16TB Western Digital Red Pro Serial ATA III Internal Hard Drive
| IN STOCK |
12TB Synology HAT5300-12T SATA 3.5-inch 7200rpm 256MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
12TB Seagate IronWolf 3.5 Inch SATA 6Gb/s 7200RPM 256MB Cache NAS Internal Hard Drive
| IN STOCK |
18TB Toshiba MG09 3.5 Inch Serial ATA III 7200RPM 512MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
5TB Seagate Barracuda 2.5-inch 5400RPM SATA III 6Gbps 128MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
12TB Seagate IronWolf NAS 3.5-inch 7200RPM SATA III 6Gbps 256MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
8TB Seagate Skyhawk HD 3.5 Inch SATA III 6Gb/s 7200RPM 256MB Cache Surveillance Internal Hard Drive
| IN STOCK |
10TB Seagate Enterprise Serial ATA III 6Gb/s 7200RPM 256MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
6TB Western Digital Red 3.5" NAS Internal Hard Drive
| IN STOCK |
10TB Seagate Skyhawk 3.5 Inch SATA III 6GB/s 7200RPM 256MB Cache Internal Hard Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 1TB |
| FORM FACTOR | Desktop hard drive |
| INTERFACE TYPE | SATA II (SATA) |
| CACHE | 32MB cache |
| RPM | 7200rpm |
| DEVICE TYPE | Internal Hard Disk Drive |
| DATA TRANSFER RATES | 300 MB/sec max |
| HDD DETAILS | 3.5" Seagate HDD |
| DIMENSIONS | 146.99mm x 101.6mm x 26.1mm |
| WEIGHT | 640g |
| OPERATING TEMPERATURE | 0° to 60°C max -40° to 70°C max (non-operational) |
| SHOCK TOLERANCE | Operational: 70 Gs max at 2 msec Non-operational: 300 Gs max at 1 msec |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty |