960GB AData SU650 2.5-inch SATA 6Gb/s SSD Solid State Disk 3D NAND
| IN STOCK |
2TB Western Digital WD Green 2.5-inch SATA III SLC Internal SSD
| IN STOCK |
128GB KingSpec 1.8-inch SATA III 6Gbps SSD Solid State Disk (JMicron JMF608 Controller)
| IN STOCK |
240GB Transcend JetDrive 850 Thunderbolt PCIe SSD Upgrade for Mac
| IN STOCK |
2TB Kingston Technology FURY Renegade M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
480GB Transcend JetDrive 725 for MacBook Pro (Retina) 15-inch Mid 2012 to Early 2013
| IN STOCK |
250GB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
3.84TB Axiom Enterprise Pro EP650 2.5Inch SFF Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Axiom 3.5 Inch Serial ATA Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
Crucial 2.5-inch Internal Solid State Drive Install Mounting Kit
| IN STOCK |
512GB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
256GB Team Group T-Force Vulcan Z 2.5 Inch Serial ATA III 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB Axiom 2.5Inch SAS V-NAND TLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Kingston KC600 2.5-inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 128GB |
| INTERFACE TYPE | SATA II |
| FORM FACTOR | 2.5" |
| DEVICE TYPE | SSD Solid State Disk |
| DATA TRANSFER RATES | Read speed up to 220MB/sec Write speed up to 200MB/sec |
| FLASH STORAGE DETAILS | MLC based flash memory |
| OPERATING TEMPERATURE | Operating Temperature: 0ºC~70ºC Storage Temperature: -55ºC~ 95ºC |
| MTBF | >1,000,000 Hours |
| SHOCK RESISTANCE | 1500G/0.5ms |
| SPECIAL FEATURES | 128MB built-in cache Includes 3.5" bracket |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows® XP and Vista® Linux, and Mac OS X® |
| DIMENSIONS | 99.88 x 69.63x 9.3 mm |
| WEIGHT | 91g |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 10 years manufacturers warranty |