256GB Team Group T-Force Vulcan Z 2.5 Inch Serial ATA III 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
480GB Kingston A400 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue SA510 M.2 Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
512GB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB AData SU650 2.5-inch SATA 6Gb/s SSD Solid State Disk 3D NAND
| IN STOCK |
500GB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
960GB Axiom 2.5Inch SAS V-NAND TLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
4TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
2TB Axiom 3.5 Inch Serial ATA Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Kingston Technology FURY Renegade M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
250GB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Serial ATA III V-NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 128GB |
| INTERFACE TYPE | SATAII |
| FORM FACTOR | 2.5" |
| DEVICE TYPE | SSD Solid State Disk |
| DATA TRANSFER RATES | Sequential Read: up to 260MB/s Sequential Write: up to 240MB/s |
| FLASH STORAGE DETAILS | SLC NAND Flash |
| OPERATING TEMPERATURE | Industrial Grade -40°C to +80°C |
| MTBF | 1,500,000 hours |
| SPECIAL FEATURES | Indistrial Grade SSD, extended temperature range |
| SYSTEM REQUIREMENTS | SATA interface |
| DIMENSIONS | 0.1(L) x 69.85(W) x 9.3 (H) mm |
| WEIGHT | 90g |
| PACKAGING | Bulk packaging |
| WARRANTY | 2 years warranty |