| 7 IN STOCK (7 local - 0 remote) |
|
Ready to ship Shipping within Ireland from only € 4.99! |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Ripjaw Series (9-9-9-24) Dual Channel kit for Intel LGA1156/AM3
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-8500 1066MHz Ripjaw Series CL7 (7-7-7-18) Dual Channel kit (2x4GB)
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3 1333MHz ECC Memory Module for Mac Pro 8-core and Quad-core Xeon systems
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz RipjawsX Series for Intel Z68/P67 (9-11-10-28) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Ares Series Low Profile (9-9-9) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Sniper Series (11-13-13-31) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-14900 1866MHz RipjawsX Series CL9 Dual Channel Kit (2x 4GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Sniper Series (9-9-9-24) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz TridentX Series CL10 (10-12-12-31) Dual Channel kit
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-17000 RipjawsZ Series for Intel X79 (9-11-10-28) Quad2 Channel kit 8x4GB
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws DDR3 1066MHz PC3-8500 CL7 Quad Channel Memory Kit (4x 4GB)
| IN STOCK |
4GB Team Group DDR3 Elite 1600MHz CL11 Memory Module
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3 ECC-R PC14900 1866MHz SDRAM ECC for Mac Pro & Xserve Nehalem & Westmere models
| IN STOCK |
64GB G.Skill DDR3 2400MHz PC3-19200 RipjawsZ CL11 1.65V Octuple Channel Memory Kit (8x 8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz Ares Series Low Profile (11-13-13-31) Red Quad Channel kit 4x8GB
| IN STOCK |
| CAPACITY | 4GB |
| MEMORY SPEED | 1600MHz (DDR3-1600) |
| STANDARD | PC3-12800 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Dual Channel kit |
| CAS LATENCY | CL9 |
| MEMORY TIMINGS | 9-9-9-24-2N |
| VOLTAGE | 1.5V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| FEATURES | Suitable for Intel P55 chipset Ripjaw heatsinks for best possible heat dissipation |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 240-pin DDR3 memory modules |
| CONFIGURATION | Double-sided 2GB DDR3 memory modules |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime warranty |