TP-Link Archer T4U Wireless Dual Band USB Adapter
| IN STOCK |
Startech PCI Express Wireless N Adapter Card
| IN STOCK |
TP-Link TL-WN822N USB Wireless Networking Adapter
| IN STOCK |
Startech USB Wireless Network Adapter
| IN STOCK |
Startech Mini Wireless-N USB Wireless Network Adapter
| IN STOCK |
TP-LINK TL-WN725N USB Network Adapter
| IN STOCK |
StarTech Mini PCI Express Gigabit Ethernet Network Adapter
| IN STOCK |
NEON A8 Universal Wifi Adapter with 2 USB Port, Red
| IN STOCK |
StarTech USB150WN1X1 Networking Card
| IN STOCK |
TP-Link AC1300 Wireless USB Network Adapter
| IN STOCK |
TP-Link Archer T2U USB Wireless Network Adapter
| IN STOCK |
TP-LINK TL-WN823N WLAN Networking Adapter
| IN STOCK |
| INTERFACE TYPE | USB2.0 |
| DATA TRANSFER SPEED | 54Mbps data transfer rate |
| NETWORK STANDARDS | IEEE 802.11b IEEE 802.11g |
| FREQUENCY BAND | Frequency 802.11/b range 2.4~2.497GHz Frequency 802.11/g range 2.4~2.4835GHz |
| PACKAGE CONTENTS | Wireless USB Adapter Driver CD |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Works with Windows 98SE/ME/2000/XP/Vista Linux kernel v2.6.6 and up |
| DIMENSIONS | 78mm x 27mm x 13mm |
| WEIGHT | 18g |
| WARRANTY | 1 years manufacturers warranty |