| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
8GB Apricorn ASK3 USB3.2 Type-A Flash Drive - Black
| IN STOCK |
64GB Kingston DataTraveler 70 USB-C Flash Drive
| IN STOCK |
Logitech BOLT USB Receiver
| IN STOCK |
64GB AData Royal UR340 Ultra-Compact USB3.0 (USB3.2) Flash Drive
| IN STOCK |
8GB Silicon Power Blaze B02 USB3.1 Flash Drive Black
| IN STOCK |
32GB Integral Tag USB 3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
64GB AData UV150 USB3.2 Flash Drive - Black/Red
| IN STOCK |
| IN STOCK |
256GB SanDisk Extreme Pro USB3.1 Flash Drive - Black
| IN STOCK |
16GB Captain America USB Flash Drive
| IN STOCK |
64GB PQI U603V USB3.0 Ultra-small Flash Drive Red Edition
| IN STOCK |
| IN STOCK |
| CAPACITY | 16GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 SuperSpeed Also compatible with USB2.0 |
| FEATURES | Super fast transfer rates Free download of JetFlash Elite data management tools |
| TRANSFER RATES | Read speed up to 75MB/sec Write speed up to 12MB/sec |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 8/7/ Vista/ XP (supports USB3.0) Windows 2000, Mac OS 9.0 or later, Linux Kernel 2.4.2 or later (supports USB2.0) |
| DIMENSIONS | 69.5mm x 19.8 mm x 8.8 mm |
| WEIGHT | 10.3g |
| WARRANTY | Limited lifetime warranty |