1TB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
240GB Transcend JetDrive 850 Thunderbolt PCIe SSD Upgrade for Mac
| IN STOCK |
250GB Samsung 980 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
4TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
1TB Kingston KC600 2.5-inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
256GB Team Group T-Force Vulcan Z 2.5 Inch Serial ATA III 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
2TB Western Digital WD Green 2.5-inch SATA III SLC Internal SSD
| IN STOCK |
250GB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Serial ATA III V-NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB Axiom 2.5Inch SAS V-NAND TLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
480GB Transcend JetDrive 725 for MacBook Pro (Retina) 15-inch Mid 2012 to Early 2013
| IN STOCK |
500GB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
| CAPACITY | 120GB |
| INTERFACE TYPE | SATA |
| FORM FACTOR | 2.5-inch |
| DEVICE TYPE | SSD Solid State Disk |
| DATA TRANSFER RATES | Up to 170MB/sec (read) and 98MB/sec (write) |
| FLASH STORAGE DETAILS | MLC NAND Flash |
| OPERATING TEMPERATURE | 0° to 70°C |
| MTBF | 1,500,000 hours |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows system with SATA interface, 2.5-inch or 3.5-inch drive bay |
| DIMENSIONS | 100mm x 70mm x 9mm |
| WEIGHT | 70g |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 90-day stock clearance warranty |