2TB Western Digital WD Green 2.5-inch SATA III SLC Internal SSD
| IN STOCK |
480GB Kingston A400 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Kingston KC600 2.5-inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
4TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
250GB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
240GB Transcend JetDrive 850 Thunderbolt PCIe SSD Upgrade for Mac
| IN STOCK |
2TB Axiom 3.5 Inch Serial ATA Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
250GB Samsung 980 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
128GB KingSpec 1.8-inch SATA III 6Gbps SSD Solid State Disk (JMicron JMF608 Controller)
| IN STOCK |
1TB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
Crucial 2.5-inch Internal Solid State Drive Install Mounting Kit
| IN STOCK |
1TB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
3.84TB Axiom Enterprise Pro EP650 2.5Inch SFF Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 120GB |
| INTERFACE TYPE | mSATA |
| FORM FACTOR | 50mm |
| DEVICE TYPE | SSD Solid State Disk |
| DATA TRANSFER RATES | Read speed up to 250MB/sec Write speed up to 100MB/sec |
| FLASH STORAGE DETAILS | MLC NAND Flash |
| OPERATING TEMPERATURE | Operating temperature: 0 to 70°C Storage temperature: -40 to 85°C |
| MTBF | 3,000,000 hours |
| SPECIAL FEATURES | S.M.A.R.T features optimized for SSD Dynamic and static wear-leveling Dynamic bad block management SMART commands and additional SSD monitoring |
| SYSTEM REQUIREMENTS | mSATA interface |
| DIMENSIONS | 50.35mm x 30mm x 3.65mm |
| WEIGHT | 10g |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |