| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology IronKey Locker+ 50 USB3.2 Type-A Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
1TB Kingston Technology Data Traveler USB3.2 Type-A Flash Drive - Red
| IN STOCK |
64GB Kingston DataTraveler Exodia M USB Type-A 3.2 Gen 1 Flash Drive Black Blue (Pack of 2x 64GB)
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Night King USB Flash Drive
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology Data Traveler Exodia USB3.2 Type A Flash Drive - Black
| IN STOCK |
32GB Silicon Power Blaze B02 USB3.1 Flash Drive Black
| IN STOCK |
32GB Integral Crypto DUAL FIPS 197 Encrypted USB3.0 Flash Drive (AES 256-bit Hardware Encryption)
| IN STOCK |
| IN STOCK |
8GB Integral Courier FIPS 197 Encrypted USB3.0 Flash Drive 256-bit Encryption
| IN STOCK |
64GB Verbatim Store N Go USB2.0 Retractable Flash Drive - Black
| IN STOCK |
16GB Ant Man USB Flash Drive
| IN STOCK |
128GB AData Royal UR340 Ultra-Compact USB3.0 (USB3.2) Flash Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 16GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 Also backwards compatible with USB2.0 |
| FEATURES | Sliding USB connector |
| TRANSFER RATES | Read speed up to 60MB/sec Write speed up to 20MB/sec |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 7, Vista, XP, 2000 Mac OS 10.2 and later |
| DIMENSIONS | 69.67mm x 21mm x 10.2mm |
| WEIGHT | 32g |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty |