500GB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
2TB Axiom 3.5 Inch Serial ATA Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
1TB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
8TB Samsung 870 QVO 2.5-inch Serial ATA III V-NAND MLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
4TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
512GB Team Group T-FORCE VULCAN Z 2.5 Inch Serial ATA III 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
480GB Kingston A400 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Kingston Technology FURY Renegade M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Western Digital WD Green 2.5-inch SATA III SLC Internal SSD
| IN STOCK |
960GB Axiom 2.5Inch SAS V-NAND TLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue SA510 M.2 Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB AData SU650 2.5-inch SATA 6Gb/s SSD Solid State Disk 3D NAND
| IN STOCK |
500GB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 32GB |
| INTERFACE TYPE | SATA (7+15 pin) 3Gb/s |
| FORM FACTOR | Half-slim SATA interface |
| DEVICE TYPE | SSD Solid State Disk |
| DATA TRANSFER RATES | Read up to 143MB/sec Write up to 65MB/sec |
| FLASH STORAGE DETAILS | MLC Nand Flash |
| OPERATING TEMPERATURE | 0℃ to 70℃ |
| MTBF | 1,000,000 hours |
| SHOCK RESISTANCE | 1500G |
| SPECIAL FEATURES | Built-in ECC Power Shield Garbage collection SMART and TRIM support |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Fully compatible with devices and OS that support the SATA 3Gb/s standard |
| DIMENSIONS | 54.0mm × 39.05mm × 4.0mm |
| WEIGHT | 11g |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 3 years limited manufacturers warranty |