| IN STOCK |
NGS Artica Patrol Wireless BT Stereo Headphones - Blue
| IN STOCK |
| IN STOCK |
NGS Artica Patrol Wireless BT Stereo Headphones - White
| IN STOCK |
NGS Artica Jelly Wireless BT Stereo Headphones with Micro SD Card Slot - Yellow
| IN STOCK |
Jabra Evolve 20 MS Mono Wired Professional Headset
| IN STOCK |
Kensington USB Wired Hi-Fi Headphones - Black - 6 ft
| IN STOCK |
Logitech 960 USB Type A Wired Computer Headset - Black
| IN STOCK |
NGS VOX605 USB-C Stereo Headset with Volume Control and USB Adapter, Black
| IN STOCK |
NGS Cross Drift, In-Ear Wired Headphones with 3.5mm Jack, Microphone and Control Buttons, Mint
| IN STOCK |
Adesso Xtream H5 Wired Multimedia Headphones w/Microphone
| IN STOCK |
NGS Artica Move True Wireless BT Stereo Earphones, Black
| IN STOCK |
Jabra 510 Speakerphone - Black
| IN STOCK |
NGS Active Noise Cancelling Wireless BT Headphones, ArticaShake
| IN STOCK |
NGS Cross Drift, In-Ear Wired Headphones with 3.5mm Jack, Microphone and Control Buttons, Black
| IN STOCK |
| COLOUR | Pink |
| RESPONSE BANDWIDTH | 20Hz - 20000Hz |
| IMPEDANCE | 32 Ohm |
| SENSITIVITY | 103db±3db SPL@1KHZ |
| CONNECTIVITY TECHNOLOGY | Wired |
| SOUND OUTPUT MODE | Stereo |
| CONNECTOR TYPE | 3.5mm gold-plated plug |
| MATERIALS | All-metal shell |
| CABLE LENGTH | 1.2m |
| EXTRA FEATURES | Noise-isolating Microphone and playback control button built-in |
| ACCESSORIES INCLUDED | 3 pairs of silicone tips in various sizes Carrying pouch |
| WARRANTY | 1 years replacement warranty |