| 50+ IN STOCK |
|
Ready to ship today Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
4000mAh Game of Thrones Lannister Power Bank
| IN STOCK |
LVSun High-Capacity Business Power Bank 8000mAh With Main Charger
| IN STOCK |
NGS Twix 20, 20,000mAh Power Bank 2x USBC+USB A
| IN STOCK |
PQI i-Power 105 Portable Battery Power Bank for iPhone 4 (1050mAh)
| IN STOCK |
Silicon Power QD50, 5000mAh Compact USB-C Power Bank, Black
| IN STOCK |
Silicon Power GP15 Power Bank 10,000mAh Black 2x USB Ports, USB Type-C
| IN STOCK |
NGS Twix 30, 30,000mAh Power Bank 2x USBC+USB A
| IN STOCK |
4000mAh Minions Jail Time Dave Power Bank
| IN STOCK |
NGS QUIZ 10 10000mAh/22,5W Power Bank USBC + USBA
| IN STOCK |
NGS Twix 10 10,000mAh Power Bank USBC+USB A
| IN STOCK |
Silicon Power QS15 20,000mAh Power Bank 2x USB Type-A, 1x USB Type-C, QC3.0 & PD3.0 Fast Charging, Black
| IN STOCK |
Silicon Power QS28 20,000mAh with LCD Power Bank : 2x USB A Out, 1x Micro USB + 1x USB C In/out, Li-Polymer, QC3.0 & PD fast charging, Black
| IN STOCK |
4000mAh Game of Thrones Throne Power Bank
| IN STOCK |
2600mAh Marvel Iron Man Power Bank
| IN STOCK |
Silicon Power QD50, 5000mAh Compact USB-C Power Bank, White
| IN STOCK |
Replenish a wide variety of handheld electronics with LVSun Power Bank, the perfect handheld device for all your charging needs. At just 11mm thick, LVSun 3800mAh Power Bank is small enough to fit into any pocket or luggage bag. The power bank includes an LED light that allows users to easily charge items in darkness and features a leaf shaped indicator light for displaying energy levels. In addition, LVSun Power Bank 2800mAh is Li-polymer battery powered and has a USB port with 5 volt 2A output and 1A input for optimum performance. Overall, LVSun 3800mAh Power Bank is ideal for anyone who needs an easy way to charge their handheld devices because it is small and features a simplistic design ease of use.
| BATTERY CAPACITY | 3800mAh |
| BATTERY TYPE | Li-polymer |
| INPUT | DC 5V 1A |
| OUTPUTS | DC 5V 2A |
| LED INDICATOR | Yes |
| ADAPTERS/TIPS INCLUDED | USB to micro USB charging cable |
| COLOUR | Grey |
| WEIGHT | 79.9g |
| WARRANTY | 1 years manufacturers warranty |