| OUT OF STOCK |
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
64GB AData UC310 USB 3.2 Flash Drive - Black Capless Swivel
| IN STOCK |
| IN STOCK |
32GB Apricorn USB3.2 Type-C Flash Drive - Black
| IN STOCK |
8GB Apricorn ASK3 USB3.2 Type-A Flash Drive - Black
| IN STOCK |
16GB Game of Thrones Drogon USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Silicon Power Blaze B02 USB3.1 Flash Drive Black
| IN STOCK |
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology Data Traveler Micro Duo 3C USB Flash Drive - Stainless Steel, Purple
| IN STOCK |
32GB Silicon Power Blaze B02 USB3.1 Flash Drive Black
| IN STOCK |
8GB Verbatim USB2.0 Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
128GB SanDisk Ultra Flair Flash USB3.0 Flash Drive - Black,Silver
| IN STOCK |
128GB Transcend JetFlash 930C 2-In-1 USB3.2 Flash Drive
| IN STOCK |
High-speed USB3.1 Gen1 USB drive from Kingston - this HyperX Savage 64GB drive offers blazing fast speeds up to 350MB/sec (read) and 180MB/sec (write), which means you can transfer entire video and music collections in seconrds.
With a really cool sturdy design and an interface which is also backwards compatible with USB3.0.
This drive is suitable for both Windows and Mac systems, so you can purchase this with peace of mind, knowing it will work in your system.
Ideal device for transferring huge amounts of data between systems, or for using as a backup for extra security.
| CAPACITY | 64GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.1 Backwards compatible with USB3.0 and USB2.0 |
| TRANSFER RATES | Read speed up to 350MB/sec Write speed up to 180MB/sec |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| COLOUR | Black/Red |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista Mac OS X (v.10.8.x+) Linux (v.2.6.x +) Chrome OS |
| DIMENSIONS | 76.3mm x 23.48mm x 12.17mm |
| WEIGHT | 15g |
| WARRANTY | 5 years manufacturers warranty |