Canon CLI-581 XL Cyan Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon CLI-571 Grey Ink Cartridge
| IN STOCK |
Brother LC-223M Magenta Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon PGI-580 XXL Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon CLI-551 Cyan Ink Cartridge
| IN STOCK |
HP 933XL Cyan Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon CLI-551XL BK Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon CLI-551XL Original XL High Yield Ink Cartridge - Cyan
| IN STOCK |
Canon CLI-42 Magenta Ink Cartridge
| IN STOCK |
Brother LC-22UM Magenta Ink Cartridge
| IN STOCK |
HP 302 2-pack Black/Tri-color (Cyan, Magenta, Yellow) Original Ink Cartridges (X4D37AE)
| IN STOCK |
HP 934XL Ink C2P23AE Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon CLI-42 Black, Cyan, Grey, Light Grey, Magenta, Photo Cyan, Photo Magenta, Yellow Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon Ink CL-41 Cyan, Magenta, Yellow Ink Cartridge
| IN STOCK |
Epson 29XL T299140 Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
It's easy to get crisp, clear results. Designed together with your HP DesignJet printer/MFP as an optimized printing system, Original HP inks can help reduce downtime, improve productivity. Choose from 40- to 300-ml cartridge sizes to fit your needs.
Features
Move projects forward and facilitate team collaboration with quality prints from clear, easily readable drawings to colorful, powerful presentations. With Original HP inks, you get crisp, clear, accurate lines and vivid color.
Save time with hassle-free printing. To get the consistent quality you need, look to Original HP inks designed with your printer or MFP as an optimized printing system. Fast-drying, smudge-resistant prints help you keep the pace.
*Ink cartridge return and recycling is free and convenient.
| COLOR | Yellow |
| CARTRIDGE QUANTITY | 1 |
| INK VOLUME | 130ml |
| BRAND COMPATIBILITY | HP |
| PRINTER COMPATIBILITY | HP DesignJet T730 36in, HP DesignJet T830 36in |
| PRINT TECHNOLOGY | Thermal inkjet |
| OPERATING TEMPERATURE | 41 to 104°F |
| STORAGE TEMPERATURE | -13 to 131°F |
| WEIGHT | 0.27LBS |
| PACKAGE DIMENSIONS | 5.07in x 7.95in x 1.57in |