Canon CLI-571C XL Cyan Ink Cartridge
| IN STOCK |
HP 934XL Ink C2P23AE Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon CL-513 Cyan, Magenta, Yellow Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon PG-545 Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
HP 932XL High Yield Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Brother LC-125XLC Cyan Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon CLI-581 XXL Cyan Ink Cartridge
| IN STOCK |
HP 364 Ink Cartridge Black
| IN STOCK |
HP 933XL Ink Cartridge Magenta
| IN STOCK |
Epson 33 Black, Yellow, Cyan, Magenta, Photo Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon PGI-1500 XL Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon PGI-580 Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Brother LC-125XLM Magenta Ink Cartridge
| IN STOCK |
HP 933XL High Yield Magenta Original Ink Cartridge
| IN STOCK |
Brother LC-22UC Cyan Ink Cartridge
| IN STOCK |
It's easy to get crisp, clear results. Designed together with your HP DesignJet printer/MFP as an optimized printing system, Original HP inks can help reduce downtime, improve productivity.
Features
Move projects forward and facilitate team collaboration with quality prints from clear, easily readable drawings to colorful, powerful presentations. With Original HP inks, you get crisp, clear, accurate lines and vivid color.
Save time with hassle-free printing. To get the consistent quality you need, look to Original HP inks designed with your printer or MFP as an optimized printing system. Fast-drying, smudge-resistant prints help you keep the pace.
| COLOR | Cyan |
| CARTRIDGE QUANTITY | 1 |
| INK VOLUME | 130ml |
| BRAND COMPATIBILITY | HP |
| PRINTER COMPATIBILITY | HP DesignJet T730 36in, HP DesignJet T830 36in |
| PRINT TECHNOLOGY | Thermal inkjet |
| OPERATING TEMPERATURE | 41 to 104°F |
| STORAGE TEMPERATURE | -13 to 131°F |
| WEIGHT | 0.54LBS |
| PACKAGE DIMENSIONS | 5.07in x 7.95in x 1.57 |