der8auer RYZEN 3000 OC AIO Mounting Frame
| IN STOCK |
Akasa CPU 92mm CPU Processor Cooler - Black, Silver
| IN STOCK |
Noctua 140mm 1500RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black 92mm 2500RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
Akasa CPU Processor Cooler
| IN STOCK |
Noctua CPU Cooler NH-D15 S2011/1156/1155/1150/AM2/2+/3/3+/FM1/2/2+ 140mm 12V Retail
| IN STOCK |
be quiet Shadow Rock Slim 2 CPU Air Cooler
| IN STOCK |
Cooler Master MasterLiquid ML360R RGB 120mm Liquid CPU Cooler
| IN STOCK |
Noctua NH-L9i Processor Cooler
| IN STOCK |
Jonsbo 92MM Processor Heatsink Radiator Computer Cooling System - Black
| IN STOCK |
Alpenföhn Dolomit 120MM Premium Processor Cooler - Black
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black 140mm 1500RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
Noctua NH-C14S Processor CPU Cooler
| IN STOCK |
Startech FAN1156PWM Processor CPU Cooler
| IN STOCK |
Enermax AXE 140MM Silent Edition Processor Cooler
| IN STOCK |
The Corsair Hydro Series H45 makes your PC run cooler and quieter when you replace your CPU’s stock heatsink. The compact components and flexible tubing make the Hydro Series H45 easy to install even if you’re cramped for space. It allows you to improve your CPU’s cooling efficient even in the most compact cases – as long as your case has a 120mm fan mount near the CPU, the H45 will probably fit. The H45 comes pre-filled, and never needs priming.
The Hydro Series H45 makes your PC run cooler and quieter when you replace your CPU’s stock heatsink. The compact components and flexible tubing make the Hydro Series H45 easy to install even if you’re cramped for space.
The Hydro Series H45 makes your PC run cooler and quieter when you replace your CPU’s stock heatsink. This includes: 120mm radiator: more surface area for superior cooling performance - Improved coldplate and pump design: better efficiency gives you lower temperatures with less noise - Easy Mounting: quick and easy installation - Advanced SP120L PWM fan design: better high-static pressure air delivery and customizable speed.
| SOCKET COMPATIBILITY | CPC 2011/AM3 |
| FAN SIZE (DIAMETER) | 120 mm |
| NUMBER OF FANS | 1 |
| TYPE | CPU Cooler |
| DIMENSIONS | Length: 269 Width:135 Height: 216 mm |
| WEIGHT | 0.99 kg |
| COLOR | Black |
| WARRANTY | 1 years manufacturers warranty |