Adesso Keyboard USB QWERTY Desktop Multimedia Keyboard - US English
| IN STOCK |
Seal Shield Low Profile USB Wired Waterproof Keyboard - Black, US English Layout
| IN STOCK |
Adesso Wireless 2.4GHz RF Mini Trackball Keyboard - US Layout
| IN STOCK |
Logitech K845 Mechanical Illuminated USB Wired Keyboard - Aluminum, Black
| IN STOCK |
Adesso USB 3 Color Illuminated Compact Multimedia SlimTouch Keyboard - US English
| IN STOCK |
Logitech K380 Pebble Keys Keyboard - Rose
| IN STOCK |
Logitech G PRO Gaming USB Black Keyboard - US Keyboard Layout
| IN STOCK |
Logitech K270 RF Wireless Keyboard - French Layout AZERTY
| IN STOCK |
Logitech K270 RF Wireless Black - US Layout
| IN STOCK |
Logitech K400 Plus Wireless Touch Keyboard - Spanish Layout - Black
| IN STOCK |
Logitech MK120 Corded Keyboard - International EER Layout
| IN STOCK |
Adesso 2.4GHz RF Wireless QWERTY Desktop Ergonomic Trackball Keyboard - US English
| IN STOCK |
Adesso 3 Color Illuminated USB SlimTouch 110 Mini Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech K120 Wired Keyboard - German Layout Black
| IN STOCK |
Seal Shield Silver Seal QWERTY Keyboard - Black - US Layout
| IN STOCK |
Logitech Keyboard K120 - UK Layout is a USB keyboard that gives you a better typing experience that's built to last. Your hands will enjoy the low-profile, whisper-quiet keys and standard layout with full-size F-keys and number pad.
The slim keyboard isn’t just sleek—it’s tough with a spill-resistant design, sturdy tilt legs and durable keys.
You simply plug it into a USB port on your desktop, laptop or netbook computer and start using it right away.
Liquid drains out of the keyboard, so you don’t have to worry about ruining your investment with accidental spills.
You’ll enjoy a comfortable and quiet typing experience thanks to the low-profile keys that barely make a sound and standard layout with full-size F-keys and number pad.
You can extend the sturdy folding legs to increase the keyboard tilt by 8 degrees to address your personal ergonomic needs.
| CONNECTION | USB |
| LOCALIZATION | UK English |
| COLOR | Black |
| DESIGN STYLE | Standard |
| CABLE LENGTH | 1.5 m |
| OPERATING SYSTEMS SUPPORTED | Compatible with Windows Vista and later Windows Editions Linux 2.6+ |
| DIMENSIONS | 450 x 155 x 23.5 mm (WxDxH) |
| WEIGHT | 550 g |
| WARRANTY | 1 years manufacturers warranty |