ViewSonic TD1655 15.6" Touchscreen 1920 x 1080 Full HD Computer Monitor
| IN STOCK |
Dell P2419H 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Monitor - 24 in
| IN STOCK |
AsRock Phantom Gaming FHD 1920 x 1080 pixels Curved Monitor - 27in
| IN STOCK |
G.Skill WigiDash 7-inch Touch Screen PC Command Panel, USB Powered
| IN STOCK |
AOC Full HD 1920 x 1080 pixels 240Hz Curved Gaming Monitor - 31.5in
| IN STOCK |
AOC FHD VA 1920 x 1080 pixels Frameless Gaming Monitor - 24.5in
| IN STOCK |
Samsung S27C390EAU 27 Inch 1920 x 1080 Full HD LED Computer Monitor - Black
| IN STOCK |
LG's 27MC37HQ-B 27-inch 1000:1 HDMI/VGA IPS Black Computer Monitor with Flicker-Safe technology protects users’ eyes from fatigue by reducing flickering to almost zero. And with a touch of a button, Reader Mode allows the reduction of blue light emissions that can be harmful to the eyes.
Native Display Resolution: 1920 x 1080. High Brightness: 200 cd/m2. Viewing Angle: 178 x 178. Tilt: -5 (front) 20 (rear). Vesa Compliant. Wall Mountable. 16.7 Million display colours.
| SCREEN SIZE | 61 cm (27") |
| RESOLUTION | 1920 x 1080 pixels |
| SUPPORTED RESOLUTIONS | 1920 x 1080 px (HD) |
| DISPLAY TYPE | LED |
| LOCALIZATION | US Edition: Ships with US power adapter and cable |
| VIEWING ANGLE | Horizontal: 178° Vertical: 178° |
| DISPLAY COLORS | 16.7 Million colours |
| BRIGHTNESS | 200 cd/m2 |
| RESPONSE TIME | 5 ms |
| ASPECT RATIO | 16:9 |
| AC INPUT VOLTAGE | 100 - 240V |
| AC INPUT FREQUENCY | 50/60Hz |
| COLOR | 16.7 Million colours |
| DIMENSIONS | Width:640.08 mm Depth: Height: |
| WEIGHT | 4.8 kg |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |