Samsung S27C390EAU 27 Inch 1920 x 1080 Full HD LED Computer Monitor - Black
| IN STOCK |
G.Skill WigiDash 7-inch Touch Screen PC Command Panel, USB Powered
| IN STOCK |
ASUS TUF Gaming VG279QM 1920 x 1080 pixels Full HD LED HDR Gaming Monitor - 27 in
| IN STOCK |
AsRock Phantom Gaming FHD 1920 x 1080 pixels Curved Monitor - 27in
| IN STOCK |
Flicker Safe and Reader Mode help maximize visual comfort by protecting your eyes from harmful blue light and reducing the flicker level to almost zero.
On Screen Control and My Display Presets allow you to easily customise monitor settings with a few clicks of a mouse.
Colour revision algorithms are used to help those with colour weakness who have difficulty distinguishing certain ranges of colours can view all the important content.
| SCREEN SIZE | 21.5" |
| RESOLUTION | 1920 x 1080 pixels |
| SUPPORTED RESOLUTIONS | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| DISPLAY TYPE | LED |
| LOCALIZATION | UK English |
| ANTI-GLARE | Matt |
| VIEWING ANGLE | Viewing angle, horizontal: 90° Viewing angle, vertical: 65° |
| DISPLAY COLORS | 16.78 million colors |
| BRIGHTNESS | 200 cd/m² |
| CONTRAST RATIO | 600:1 |
| RESPONSE TIME | 5 ms |
| ASPECT RATIO | 16:9 |
| HORIZONTAL SCAN RANGE | 30 - 83 kHz |
| VERTICAL SCAN RANGE | 56 - 75 Hz |
| AC INPUT VOLTAGE | 100-240 V |
| AC INPUT FREQUENCY | 50/60 Hz |
| COLOR | Black |
| DIMENSIONS | 2.23in x 2.23in x 12.42in |
| WEIGHT | 4.62 LBS |
| PACKAGE CONTENTS | Cables included: AC, VGA Manual |
| WARRANTY | 3 years' manufacturer's warranty |