Logitech G PRO X Gaming Headset
| IN STOCK |
Adesso Stereo Gaming Headset With Microphone
| IN STOCK |
Logitech H111 Binaural Stereo Headset - Grey
| IN STOCK |
Logitech G G733 Gaming Headset - White
| IN STOCK |
Logitech H150 Stereo Headset - Coconut
| IN STOCK |
Logitech H650e Monaural Headset - Black, Grey
| IN STOCK |
Logitech H570e Monaural Headset - Black
| IN STOCK |
Logitech G435 LIGHTSPEED Wireless Gaming Headset
| IN STOCK |
Marvo Scorpion HG8932 Stereo Gaming Headset with Microphone
| IN STOCK |
NGS VOX805 USB-C Stereo Headset, White
| IN STOCK |
V7 Delux Gaming Headset 3.5mm Circumaural Black
| IN STOCK |
Logitech H960 Binaural Stereo Headset - Black
| IN STOCK |
NGS MSX11PRO, Gaming and Multimedia Headphones with 3.5mm Jack Adapter
| IN STOCK |
Logitech H570e Binaural Headset - Black
| IN STOCK |
Logitech H650e Binaural Headset - Black, Silver
| IN STOCK |
Unrivaled Comfort. Universally Compatible.
Purpose built for marathon gaming sessions. Powered by microfiber and memory foam. The Corsair Gaming VOID Surround headset features “true form” ear cups that wrap your ears in luxurious comfort for extended play sessions.
The Corsair Gaming VOID Surround Headset features a mobile connector that works with PlayStation 4, Xbox One, and mobile devices.
The included USB Dolby Headphone surround adapter unlocks genuine Dolby 7.1 for a supercharged experience on your PC, and the 50mm neodymium drivers produce staggering bass, scintillating highs, and towering dynamic range anywhere you play.
Genuine Dolby Headphone USB Adapter
The included USB Dolby Headphone surround adapter unlocks genuine Dolby 7.1 for PC.
Universal Compatibility
The mobile-compatible connector guarantees compatibility with PlayStation 4, Xbox One, tablets, and mobile devices.
Unlock legendary audio
Efficient 50mm neodymium drivers create staggering bass, scintillating highs, and towering dynamic range.
Embark on marathon gaming sessions
Microfiber-wrapped memory foam ear pads enable extended play.
Crystal clear voice communication
The noise-canceling microphone puts your voice in the spotlight—and nothing else.
| CONNECTOR | 3.5mm |
| CONNECTIVITY | Wired |
| COLOR | Black |
| CORD LENGTH | 1.8m |
| EAR COUPLING | Circumaural |
| HEADPHONE FREQUENCY | 20 - 20000 Hz |
| IMPEDANCE | 32 Ω |
| DRIVER UNIT | 5 cm |
| MICROPHONE INPUT IMPEDANCE | 2200 Ω |
| MICROPHONE FREQUENCY | 100 - 10000 Hz |
| MICROPHONE SENSITIVITY | -38 dB |
| NOISE CANCELLATION | Noise-canceling |
| WEIGHT | 2LBS |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |