Logitech Wireless Combo MK270 AZERTY Keyboard and Mouse 2.4GHz Black - French Layout
| IN STOCK |
Logitech MK540 Wireless Advanced Mouse and Keyboard Combo - French Layout
| IN STOCK |
Logitech MK540 Advanced Wireless and Mouse Combo Keyboard - US Layout
| IN STOCK |
Logitech MK235 Wireless and Mouse Combo Keyboard - German Layout - Grey
| IN STOCK |
Logitech MK540 Wireless Advanced Mouse and Keyboard Combo - German Layout
| IN STOCK |
Adesso Truform Media 1150 Wireless Optical Mini Mouse and Keyboard Combo w/Wrist Rest - US English Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Bluetooth Wireless Laser Mouse and Keyboard Combo - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech MK540 Wireless Advanced Mouse and Keyboard Combo - UK Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Wireless Comfort Mouse and Keyboard Combo w/Wrist Rest - US English Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Wireless Optical Mouse and Keyboard Combo - UK English Layout
| IN STOCK |
Logitech Wireless Combo MK270 QWERTY Keyboard and Mouse Set 2.4 GHz Black - Spanish Layout
| IN STOCK |
Logitech MK540 Wireless Advanced Mouse and Keyboard Combo - Italian Layout
| IN STOCK |
Logitech MK200 Keyboard and Mouse Combo USB Black Keyboard - US Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Wireless Adjustable Height Mouse and Keyboard Combo - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech MK345 QWERTY RF Wireless Keyboard With Mouse - Black, Blue
| IN STOCK |
Modern. Comfortable. Affordable.
This sleek desktop is contemporary and minimalistic. It has quiet-touch keys for a serene typing experience and a full-size mouse that provides comfortable, precise navigation. The Wireless Desktop 900 also includes Advanced Encryption Standard (AES), which is designed to help protect your information by encrypting your keystrokes. Both the keyboard and the mouse have an average battery life of 2-years.
Microsoft Wireless Desktop 900 USB Port English North America 1 License
| KEYBOARD CONNECTION | RF Wireless |
| MOUSE CONNECTION | RF Wireless |
| LOCALIZATION | US English |
| COLOR | Black |
| KEYBOARD LAYOUT | QWERTY |
| MOUSE TRACKING TECHNOLOGY | Optical |
| WIRELESS RECEIVER INTERFACE | USB |
| WIRELESS RANGE | 10m |
| MOUSE WEIGHT | 72.5g |
| KEYBOARD WEIGHT | 517g |
| WARRANTY | 1 years manufacturers warranty |