Samsung Odyssey G7 32 Inch 3840 x 2160 4K Ultra HD LED Computer Monitor - Black
| IN STOCK |
ViewSonic TD1655 15.6" Touchscreen 1920 x 1080 Full HD Computer Monitor
| IN STOCK |
AOC FHD VA 1920 x 1080 pixels Frameless Gaming Monitor - 24.5in
| IN STOCK |
ASUS TUF Gaming VG279QM 1920 x 1080 pixels Full HD LED HDR Gaming Monitor - 27 in
| IN STOCK |
G.Skill WigiDash 7-inch Touch Screen PC Command Panel, USB Powered
| IN STOCK |
Dell P2419H 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Monitor - 24 in
| IN STOCK |
Bringing contemporary and functional design to your desk, these displays look like no other monitor on the market. With only 5.2 mm thickness, they are slimmer than your smartphone.
Design philosophyA monitor should not look untidy. Instead, a monitor with a good design should focus on its function; its display and the panel itself. In reality, almost all monitors have a clumsy look, standing on a bulky plastic stand with limited ergonomics, with thick bezels around the display and a thick back-side which houses the integrated circuits and power, display and various extra cables hanging down loosely.
| SCREEN SIZE | 23.6" |
| RESOLUTION | 1920 x 1080 pixels |
| SUPPORTED RESOLUTIONS | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| DISPLAY TYPE | LED |
| LOCALIZATION | UK English |
| ANTI-GLARE | Matt |
| VIEWING ANGLE | Viewing angle, horizontal: 170° Viewing angle, vertical: 160° |
| DISPLAY COLORS | 16.78 million colors |
| BRIGHTNESS | 250 cd/m² |
| CONTRAST RATIO | Contrast ratio (typical): 1000:1 Contrast ratio (dynamic): 20000000:1 |
| RESPONSE TIME | 5 ms |
| ASPECT RATIO | 16:9 |
| HORIZONTAL SCAN RANGE | 30 - 83 kHz |
| VERTICAL SCAN RANGE | 55 - 75 Hz |
| INPUT CONNECTORS | DVI port |
| BUILT-IN SPEAKERS | Built-in speaker(s) |
| AC INPUT VOLTAGE | 90 - 240 V |
| AC INPUT FREQUENCY | 50/60 Hz |
| COLOR | Black |
| DIMENSIONS | 9in x 12in x 13in |
| WEIGHT | 11LBS |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |