Phanteks 120MM 2000RPM Reversed Blade Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-PS 120mm 1500RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-PS 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noctua 92mm 1600RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25r PWM 120MM Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-1 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PE-P 92mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-PS 140mm 1200RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XL-P 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M8-2 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-P 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XE-2 92mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Corsair iCUE QL120 RGB 120 mm Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 80mm 2200RPM PWM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
This CoolerMaster Fan is recommended for CM 690 and Centurion 590. It has supper silent operation at 16 dBA for case cooling, and RoHS complaince for protecting the environment. Cooler Master is 140MM, 1000RPM. It includes:
- Recommended for CM 690 and Centurion 590
- 60.9 CFM High airflow to enhance cooling performance
- Super silent operation at 16 d-BA for case cooling
- RoHS compliance for protecting the environment
- 3-Pin Silent Sleeve Bearing Fan
| FAN DIAMETER | 140mm |
| ROTATION SPEED | 1000RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 16dBA |
| AIRFLOW | 60.9CFM |
| CONNECTOR | 3-Pin |
| COLOR | Black |
| DIMENSIONS | 140mm x 25mm x 140mm (WxDxH) |
| WEIGHT | 0.41kg |