Noctua NF-A12x25 120mm 2000RPM 5V Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1300RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PL-1 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-3 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
StarTech 50mm 4500RPM TX3/LP4 Ball Bearing Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 120mm 1200RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25r PWM 120MM Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings (BL074) ARGB 140mm Computer Case Fans
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PL-2 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Corsair iCUE QL140 RGB 140 mm Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-PS 140mm 1200RPM Case Fan
| IN STOCK |
Corsair LL120 PWM RGB 120mm Computer Case Fans - Triple Pack - White
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1850RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li UNI P28 120mm Computer Case Fan - 3 Pack - White
| IN STOCK |
Pure 12 DC Fan
The Thermaltake Pure 12 fan comes with reliable, stable performance and gorgeous vibrant style. Available in 120mm, the Pure 12 fan offers the perfect balance of silence, style and efficiency.
High Performance
Pure 12 fan is designed to great silently, so user can keep his mind focused on the task at hand without bothering.
Enhanced Airflow
9 fan blades create a torrent of air without creating excess noise.
Long life sleeve bearing
Long-life bearing offers better reliability and extends life span.
Easy to install
Pure 12 fan is designed for easy and quick installation.
Ideal compatibility
Ideal for the PC case and CPU heatsink.
| FAN DIAMETER | 120mm |
| ROTATION SPEED | 1000RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 21dBA |
| AIRFLOW | 40.997CFM |
| COLOR | Black |
| VOLTAGE | 12V |
| POWER CONSUMPTION | 1.2W |
| DIMENSIONS | 120mm x 120mm x 25mm (WxDxH) |
| WEIGHT | 0.4536kg |