Noctua Industrial 140mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
StarTech Expansion Slot Rear Exhaust Cooling Fan with LP4 Connector
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro P-P 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-2 140mm 900RPM Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12 120MM ARGB Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M8-3 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25r PWM 120MM Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PM-1 40mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm 1500RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 80mm 2200RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 120mm 1850RPM PWM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
StarTech High Air Flow Dual Ball Bearing TX3 Case Fan
| IN STOCK |
be quiet Light Wings (BL072) ARGB120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Anti Vibrations Pads - Black - 16-Pack
| IN STOCK |
Noctua 200mm 800RPM 5V Computer Case Fan
| IN STOCK |
Teaming up eleven stator guide vanes with a specially conceived seven blade impeller, the NF-F12’s Focused Flow™ system creates outstanding static pressure and focuses the airflow for superior performance on heatsinks and radiators. At the same time, a wide range of advanced aerodynamic design measures, second generation SSO-Bearings and Noctua’s new, custom designed PWM IC for fully automatic control guarantee astounding quietness of operation.
The NF-F12 comes with modular cabling, integrated anti-vibration pads and two speed settings for full flexibility. Its commanding performance, exhaustive set of features and Noctua’s trusted premium quality make it an elite choice for use on air coolers, radiators and other pressure demanding applications.
| FAN DIAMETER | 120mm |
| ROTATION SPEED | 1500RPM |
| QUANTITY | Single |
| CONNECTOR | 4-pin PWM |
| COLOR | Brown |
| VOLTAGE | 12 |
| POWER CONSUMPTION | 0.6W |
| DIMENSIONS | 120mm x 120mm x 25mm (WxDxH) |
| WEIGHT | 0.32kg |