64GB OWC PC4-21300 2666Mhz DDR4 SO-DIMM Kit (2x32GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz CL22 DDR4 SO DIMM Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology Fury Impact K2 3200MHz DDR4 SO-DIMM Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz CL22 DDR4 SO DIMM Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
16GB OWC PC4-19200 2400MHz DDR4 CL17 SO-DIMM Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
64GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V DDR4 SO-DIMM Dual Memory Kit (2 x 32GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz DDR4 SO DIMM CL22 Memory Module
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz DDR4 So Dimm Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
8GB Team Group Elite DDR4 SO DIMM 3200MHz Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO-DIMM 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston ValueRAM PC4-25600 3200MHz 1.2V CL22 DDR4 SO-DIMM Memory Module
| IN STOCK |
For over 25 years Kingston have been manufacturing high quality memory and RAM for computer upgrades for desktops, laptops, servers, motherboards and more. The Kingston KCP421SD8/8 8GB DDR4 2133MHz Non ECC Memory RAM SODIMM module is made to the highest possible standard, undergoing rigorous and unrivalled testing to ensure it performs as you would expect it to.
Kingston offers lifetime warranrty on all its memory modules to back up its assurance of quality. Kingston is involved in the DRAM process from the dicing of the wafer to encasing the integrated circuits and from assembling the module to testing the finished product meaning Kingston are involved in every part of the manufacturing process to ensure excellent quality control.
| CAPACITY | 8GB |
| MEMORY SPEED | 2133MHz |
| CAS LATENCY | CL15 |
| VOLTAGE | 1.2V |
| SINGLE MODULE / DUAL KIT | Single channel kit |
| FORM FACTOR | 260-pin SO-DIMM |
| CONFIGURATION | 1 x 8 GB |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |