| IN STOCK |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Apricorn ASK3 USB3.2 Type-A Flash Drive - Black
| IN STOCK |
16GB SanDisk Cruzer Blade USB2.0 Flash Drive 3 Pack - Blue, Green, Pink
| IN STOCK |
128GB PQI U273V Traveling Disk USB Flash Drive - Deep Blue - USB3.0
| IN STOCK |
128GB Kingston DataTraveler 70 USB-C Flash Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
32GB Integral Crypto Drive FIPS 140-2 Encrypted USB3.0 Flash Drive (256-bit Hardware Encryption)
| IN STOCK |
16GB Superman USB Flash Drive
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology IronKey Locker+ 50 USB Type-A 3.2 Flash Drive - Silver
| IN STOCK |
16GB DC Classic Superman USB Flash Drive
| IN STOCK |
32GB Integral Courier FIPS 197 Encrypted USB3.0 Flash Drive 256-bit Encryption
| IN STOCK |
128GB AData Royal UR340 Ultra-Compact USB3.0 (USB3.2) Flash Drive
| IN STOCK |
256GB Transcend JetFlash 930C 2-In-1 USB3.2 Flash Drive
| IN STOCK |
Tiny 128GB USB3.0 Flash drive from Integral. The Metal Fusion flash drive offers amazing transfer rates (up to 120MB/sec) and is great for "leave-in-applications" such as your car stereo, Smart TV, Tablet PCs etc.
Designed in a stylish durable metal casing, suitable for both Windows and Mac systems. Tiny size only 21mm x 12mm x 4.5mm.
Don't put your data or USB ports at risk with clunky and awkward drives that are more likely to be knocked. The Integral Fusion range of USB Flash Drives is the ideal ‘leave-in' solution: a low profile, reliable drive that you will barely notice attached to your device for long stretches of time. The fast USB 3.0 hardware inside the small 21mm casing creates a perfect mix of performance and convenience.
| CAPACITY | 128GB |
| INTERFACE TYPE | USB3.0 Backwards compatible with USB2.0 |
| TRANSFER RATES | Read speed up to 120MB/sec Write speed up to 20MB/sec |
| READYBOOST COMPATIBLE | Yes |
| ACCESSORIES | Keyring loop |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP Mac OS 10.4 or later |
| DIMENSIONS | 21mm x 12mm x 4.5mm |
| WEIGHT | 8g |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |