AMD Ryzen 5 5600G Wraith Stealth Cooler Zen 3 3.9GHZ 16MB L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-12600KF 3.7 GHz 10-Core LGA 1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5500 3.6GHz 6-Core AM4 Desktop Processor with Wraith Stealth Cooler
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700F 4.9GHz Alder Lake CPU LGA1700 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i3-12100F Alder Lake CPU LGA 1700 3.3 GHz Quad-Core 58W 12MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700 2.1GHz 12 Cores LGA 1700 OEM/Tray Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen Threadripper Pro 5975WX 3.6GHz L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 5700X 3.4 GHz 8-Core AM4 Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
Intel Celeron G6900 3.4GHz Dual Core LGA 1700 CPU Desktop Processor (Alder Lake)
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz (5.0 GHz) 8 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i9-13900 2.0GHz (5.6 Turbo) 24 Core LGA1700 Desktop Processor (Raptor Lake) Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-12400 2.5 GHz (4.4 Turbo) 6-Core LGA 1700 Desktop Processor (Alder Lake)
| IN STOCK |
Intel Comet Lake Intel Core i5-10400 2.90Ghz 12MB Cache CPU Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600 3.5 GHz Six-Core AM4 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Wraith Stealth Cooler Ryzen 7 5700G 3.8GHz 16MB L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
The rich entertainment experience you expect from AMD
AMD FreeSync™ Technology
A complete solution to eliminate screen tearing without all the usual lag and latency for a more seamless viewing experience.
Designed for online gaming
Take your online gaming to the next level with stunning visuals and seamless gameplay on AMD A-Series Desktop APUs.
The Direct X® 12 difference
With the new DirectX® 12 API from Microsoft®, you get blazingly fast performance, higher frames per second, and reduced latency.
| SERIES | AMD A6 |
| CPU SOCKET | Socket AM4 |
| NUMBER OF CORES | 2 |
| OPERATING FREQUENCY | 3.5 GHz |
| BOOST FREQUENCY | 3.8 GHz |
| NUMBER OF THREADS | 2 |
| CACHE | 1 MB |
| MANUFACTURING PROCESS | 28 nm |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | AMD Radeon R5 |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 1029 MHz |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |