| OUT OF STOCK (0 local - 0 remote) |
| IN STOCK |
NGS Artica Patrol Wireless BT Stereo Headphones - White
| IN STOCK |
| IN STOCK |
NGS Artica Patrol Wireless BT Stereo Headphones - Blue
| IN STOCK |
NGS MSX-10 PRO, Wired Stereo Headset with Microphone
| IN STOCK |
Jabra Evolve2 65 Stereo MS Link 380 USB-C Stereo Headset
| IN STOCK |
NGS Artica Greed, Wireless BT Headphones, Pink
| IN STOCK |
NGS Cross Step, In-Ear USB-C Wired Headphones with Microphone and Control Buttons, Black
| IN STOCK |
Marvel Iron Man Foldable Headphones
| IN STOCK |
NGS Cross Flip, In-Ear Wired Headphones with 3.5mm Jack, Microphone and Control Buttons, Pink
| IN STOCK |
NGS Artica Wrath Wireless BT Headphones - Black
| IN STOCK |
NGS Artica Greed, Wireless BT Headphones, White
| IN STOCK |
Marvel Captain America Swing Earphones
| IN STOCK |
NGS Artica Bloom Wireless BT Earphones, Green
| IN STOCK |
NGS Artica Bloom Wireless BT Earphones, Azure
| IN STOCK |
f you’re a fan of the Minions as well as music, then don't miss out on this banana yellow model. With these headphones it’s impossible to go unnoticed.
Featuring top quality Stereo Sound, these wired Headphones are fully adjustable and foldable with a built in microphone for taking calls on the go. Soft, padded ear cushions and a travel pouch make these headphones the ultimate accessory for all Minions Fans.
Despicable Me and Minions Officially Licenced Product
Ideal accessory for Minions Fans - Suitable for Smartphones and other devices
| MODEL | Minions Carl |
| IMPEDANCE | 32 Ohms |
| SENSITIVITY | 105dB+-3dB 20HZ – 20KHZ |
| CONNECTIVITY TECHNOLOGY | Wired |
| SOUND OUTPUT MODE | Stereo |
| CONNECTOR TYPE | Jack 3.5mm |
| CABLE LENGTH | 1.2m |
| TYPE | Headphones |
| WEARING STYLE | On Ear |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |