GEEQ Pulsar Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
GEEQ Base Box Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
NGS Roller Cube LED 5W Wirelsss BT Speaker - Red
| IN STOCK |
NGS Roller Beast 32W Wireless & Water-Resistant IPX5 BT Speaker, Coral
| IN STOCK |
NGS Lingo 20W Portable Wireless BT Speaker with Microphone - Black
| IN STOCK |
NGS Roller Furia 3 60W Waterproof BT Speaker with USB/FM/TF/AUX - Black
| IN STOCK |
NGS 80W 2.1 BT Tower Speaker - USB/Optical/Stereo Output - SKYCHARM 2.1
| IN STOCK |
NGS Wild Temper 200W Portable & Wireless BT Speaker with RGB LED Lights
| IN STOCK |
NGS Wild Swag Go, 80W Portable and Wirelsss BT Speaker with LED Lights
| IN STOCK |
NGS 300W Double 8" Woofer Wireless BT Speaker Built-in Battery- WILDDUB1
| IN STOCK |
NGS Wild Space 2, 2000W Wireless BT Speaker with Double Woofer USB/BT(TWS)/AUX IN
| IN STOCK |
NGS Roller Furia 1 15W Waterproof & Wireless BT Speaker with USB input - Blue
| IN STOCK |
NGS Roller Beast 32W Wireless & Water-Resistant IPX5 BT Speaker, Azure
| IN STOCK |
NGS Lingo 20W Portable Wireless BT Speaker with Microphone - RED
| IN STOCK |
NGS 10W Water Resitant Wireless BT Speaker - Nitro 1 Black
| IN STOCK |
NGS Roller Dice is a 3W portable mini speaker compatible with Bluetooth Technology. This device is equipped with clear sound for listening to music and making calls thanks to its hands-free function.
Designed to take it with you wherever you go, the device features a strap suitable for attaching to anyplace and transport the speaker with total comfort
Its compact size combined with its rechargeable 600mAh Li-Ion battery that can keep the music playing up to 3 hours, the Roller Dice is ideal to take everywhere: beach, party, barbeque, swimming-pool, etc.
NGS Roller Dice is made of high quality material and rugged rubber housing that protects the speaker wherever you go.
Featuring FM radio, you can also play your favourite music via USB stick or MicroSD card.
Also available in Blue
| COLOR | Red |
| SPEAKER OUTPUT | 3W |
| BATTERY CAPACITY | 600mAh |
| BATTERY LIFE | 3 hours |
| BLUETOOTH RANGE | 10 meters |
| BLUETOOTH SPECIFICATIONS | HSP,HFP,A2DP & AVRCP |
| CHARGING TYPE | Micro USB |
| IN THE BOX | 13 x 10 x 4cm |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |