|
Expected to ship tomorrow Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
GEEQ Pulsar Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
GEEQ Base Box Wireless Bluetooth Speaker
| IN STOCK |
NGS Sky Rider 80W Wireless Premium BT Speaker
| IN STOCK |
NGS Sky Charm PRO 50W Wireless Multi Pairing BT Tower Speaker, White
| IN STOCK |
Logitech Z207 Loudspeaker 5 Watt Bluetooth Speakers
| IN STOCK |
NGS Wildswag, 80W Portable Wireless BT Speaker
| IN STOCK |
NGS Roller Flash LED Wireless BT Speaker with USB Port, MicroSD slot and FM Radio - Blue Edition
| IN STOCK |
NGS 10W Water Resitant Wireless BT Speaker - Nitro 1 Black
| IN STOCK |
NGS Wild Club 80W Portable & Wireless BT Speaker with Laser Party Lights
| IN STOCK |
NGS Lingo 20W Portable Wireless BT Speaker with Microphone - RED
| IN STOCK |
NGS Roller Beast 32W Wireless & Water-Resistant IPX5 BT Speaker, Green
| IN STOCK |
NGS Roller Furia 1 15W Waterproof & Wireless BT Speaker with USB input - Blue
| IN STOCK |
NGS Wild Bash, 300W Portable Wireless and Waterproof BT Speaker with Removable Battery
| IN STOCK |
NGS Wild Space 2, 2000W Wireless BT Speaker with Double Woofer USB/BT(TWS)/AUX IN
| IN STOCK |
NGS Wild Rave 2, 300W Portable Wireless BT and TWS Speaker with USB Reader and AUX input
| IN STOCK |
NGS Roller Tumbler is a compact sized and portable speaker compatible with Bluetooth Technology which delivers crystal-clear stereo sound with 6W Output Power.
Thanks to the built-in microphone you can use NGS Roller Tumbler as handsfree and talk comfortably with your smartphone. When you get an incoming call, the music pauses and you can talk through the speaker.
Featuring FM radio, you can also play your favourite music via USB stick or MicroSD card.
Its compact size combined with its rechargeable 1200mAh Li-Ion battery keeps the music playing NON STOP up to 6 hours making it ideal to take everywhere: beach, party, barbeque, swimming-pool, etc.
NGS Roller Tumbler is made of high quality material and rugged rubber housing, that protects the speaker for a more lasting life.
Also available in Mint, Red
| COLOR | Blue |
| SPEAKER OUTPUT | 6W |
| BATTERY CAPACITY | 1200mAh |
| BATTERY LIFE | 6 hours |
| BLUETOOTH RANGE | 10 meters |
| BLUETOOTH SPECIFICATIONS | HSP,HFP,A2DP & AVRCP |
| CHARGING TYPE | Micro USB |
| DIMENSIONS | 65 x 14 x 7cm |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |