2TB Kingston Technology FURY Renegade M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
4TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
1TB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
1TB Kingston KC600 2.5-inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
480GB Kingston A400 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB Axiom 2.5Inch SAS V-NAND TLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
3.84TB Axiom Enterprise Pro EP650 2.5Inch SFF Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
250GB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
2TB Western Digital WD Green 2.5-inch SATA III SLC Internal SSD
| IN STOCK |
500GB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB AData SU650 2.5-inch SATA 6Gb/s SSD Solid State Disk 3D NAND
| IN STOCK |
1TB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
8TB Samsung 870 QVO 2.5-inch Serial ATA III V-NAND MLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
This SATA III SSD is designed with a highly reliable and high performance processor. Demonstrating excellent sequential read and write ability and perfect random IOPS performance, it has broken the bottleneck of SATA III usually limited by the traditional HDD.
| CAPACITY | 128GB |
| INTERFACE TYPE | SATA III 6Gbps |
| FORM FACTOR | SATA Half Slim |
| DEVICE TYPE | SSD |
| DATA TRANSFER RATES | Read: Up to 500MB/s Write: Up to 380MB/s |
| RANDOM READ (4K) IOPS | 52100 IOPS |
| RANDOM WRITE (4K) IOPS | 56600 IOPS |
| FLASH STORAGE DETAILS | 3D MLC Nand Flash |
| OPERATING TEMPERATURE | 0°C ~ 70°C |
| MTBF | 1 Million Hours |
| S.M.A.R.T. SUPPORT | Yes |
| DIMENSIONS | 54x39x4.5mm |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |