|
Expected to ship within 9 days of order Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
Canon CL-513 Cyan, Magenta, Yellow Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon CLI-571 XL Grey Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon Ink CLI-551M Magenta Ink Cartridge
| IN STOCK |
Brother LC-1100HYC Cyan ink cartridge
| IN STOCK |
Canon CLI-521 Photo Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
HP 302 2-pack Black/Tri-color (Cyan, Magenta, Yellow) Original Ink Cartridges (X4D37AE)
| IN STOCK |
HP 301 Multi-pack Ink Cartridge (Black, cyan, magenta, yellow)
| IN STOCK |
Canon Ink CL-41 Cyan, Magenta, Yellow Ink Cartridge
| IN STOCK |
Epson 33 Black, Yellow, Cyan, Magenta, Photo Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Brother LC-229XL Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Canon CLI-551 Grey Ink Cartridge
| IN STOCK |
HP 920XL Ink Cartridge Black
| IN STOCK |
Canon CLI-581 Yellow Ink Cartridge
| IN STOCK |
HP 302 Standard Yield Ink Cartridge - Black
| IN STOCK |
Epson T0711 Black Ink Cartridge
| IN STOCK |
Save up to 30% ink¹ with Epson’s individual ink cartridges
With Epson’s individual inks, you only replace the colour used, saving you up to 30% ink¹ compared to competitors’ tri-colour cartridges.
Reduce your printing costs with XL inks
Epson offers a choice of standard or extra large (XL) ink cartridges across its latest ink ranges. XL inks are ideal if you print high volumes and can reduce your printing costs by up to 25%².
Epson inks are optimised for Epson printers
Epson inks and papers have been developed to work hand-in-hand with Epson printers to produce the best results time and time again.
| COLOR | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| CARTRIDGE QUANTITY | 1 |
| INK VOLUME | 5.3 ml |
| BRAND COMPATIBILITY | Epson |
| PRINTER COMPATIBILITY | Expression Home XP-245, 247, 255, 257, 332, 342, 345, 352, 355, 435, 442, 445, 452, 455 |
| OEM CODE | C13T29864012 |
| BLACK PAGE YIELD | 175 |
| COLOR PAGE YIELD | 180 |
| PRINT TECHNOLOGY | Inkjet |
| INK DROP SIZE | Black 5.3 ml Color 3.2 ml |
| WEIGHT | 0.2LBS |
| PACKAGE DIMENSIONS | 6.2in x 5.5in x 2in |