|
Expected to ship within 6 days of order Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
NGS MSX11PRO, Gaming and Multimedia Headphones with 3.5mm Jack Adapter
| IN STOCK |
Logitech H540 Binaural Wired USB3.0 Headset - Black
| IN STOCK |
Logitech G G335 Wired Gaming Headset
| IN STOCK |
Logitech G G733 Gaming Headset - White
| IN STOCK |
Marvo Scorpion HG8932 Stereo Gaming Headset with Microphone
| IN STOCK |
NGS USB Stereo Headset with Volume Control - VOX505USB
| IN STOCK |
Logitech H150 Stereo Headset - Coconut
| IN STOCK |
Logitech H111 Binaural Stereo Headset - Grey
| IN STOCK |
Logitech G PRO X Gaming Headset
| IN STOCK |
Logitech G G432 7.1 Surround Sound Wired Gaming Headset
| IN STOCK |
Logitech H960 Binaural Stereo Headset - Black
| IN STOCK |
Logitech H650e Monaural Headset - Black, Grey
| IN STOCK |
V7 Delux Gaming Headset 3.5mm Circumaural Black
| IN STOCK |
Kingston HyperX Cloud Alpha Gaming Headset - Black, Red
| IN STOCK |
Logitech H650e Binaural Headset - Black, Silver
| IN STOCK |
A lightweight, plug-and-play USB headset that delivers crystal-clear, digital audio.
Exceptional sound clarity
With crystal-clear digital sound, your internet calls, music, viral videos, and more will sound better than they ever have.
Comfortable design
Enjoy a perfect, comfortable fit—with an adjustable, lightweight design.
Plug-and-play
Achieve high-quality audio by simply plugging in the USB connection.
| CONNECTOR | USB3.0 |
| CONNECTIVITY | Wired |
| COLOR | Black |
| CORD LENGTH | 1.8m |
| EAR COUPLING | Supraaural |
| HEADPHONE FREQUENCY | 20 - 20000 Hz |
| MICROPHONE FREQUENCY | 100 - 16000 Hz |
| MICROPHONE SENSITIVITY | -42dB |
| WEIGHT | 0.22LBS |