64GB G.Skill DDR3 2400MHz PC3-19200 RipjawsZ CL11 1.65V Octuple Channel Memory Kit (8x 8GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz TridentX Series CL10 (10-12-12-31) Dual Channel kit
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz NS Series (9-9-9-24) Dual Channel kit
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Ares Series Low Profile (9-9-9) Quad Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 RipjawsX Series for Sandy Bridge (9-9-9-24) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-14900 1866MHz Sniper Series (9-10-9-28) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB OWC DDR3 ECC-R PC14900 1866MHz SDRAM ECC for Mac Pro & Xserve Nehalem & Westmere models
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-17000 2133MHz Ares Series Low Profile (9-11-20-28) Dual Channel kit
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 2400MHz RipjawsZ Dual Channel Kit (2x 4GB) CL10 1.65V Black
| IN STOCK |
2GB G.Skill DDR3 PC3-10600 1333MHz CL9 NS Series Desktop memory module
| IN STOCK |
32GB OWC PC3-12800 DDR3 1600MHz SO-DIMM 204 Pin CL11 Memory Upgrade Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz RipjawsX Series for Intel/AMD (10-10-10-30) Dual Channel kit
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Ares Series Low Profile (11-13-13-31) Quad Channel kit (4x8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 PC3-12800 1600MHz Ares Series Low Profile (9-9-9-24) Dual Channel kit Red
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-19200 2400MHz Sniper Series (11-13-13-31) Dual Channel kit
| IN STOCK |
Vengeance LP Performance Memory modules 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL10 Unbuffered DIMM Memory with XMP 1.3 for AMD, Intel Platforms.
Vengeance LP Performance Memory modules,16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL10 Unbuffered DIMM Memory with XMP 1.3 for AMD, Intel Processor platforms, including 2nd and 3rd generation Intel Core i7 and i5 systems. Each module is built using carefully selected DRAM to allow excellent overclocking performance.
Vengeance LP Performance Memory modules, 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL10 Unbuffered DIMM Memory with XMP 1.3 for AMD, Intel Processor platforms, including 2nd and 3rd generation Intel Core i7 and i5 systems. Every Vengeance memory module provides users with outstanding performance and high quality. Vengeance memory modules are built using carefully selected DRAM to allow excellent overclocking performance and rock solid stability.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 1600MHz |
| STANDARD | PC3-12800 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Dual channel kit |
| CAS LATENCY | CL10 |
| MEMORY TIMINGS | 10-10-10-27 |
| VOLTAGE | 1.5V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| COLOR | Black |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 240-pin DDR3 SDRAM |
| CONFIGURATION | 2x 8GB |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |