|
Expected to ship within 5 days of order Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
Kensington Slim Type USB Keyboard - Black
| IN STOCK |
Adesso 150 Tru-Form 3-Color Illuminated Ergonomic Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech K120 Keyboard - UK Layout
| IN STOCK |
Adesso USB PS2 QWERTY Black Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech K400 Plus Keyboard - US Layout
| IN STOCK |
Logitech G213 Prodigy USB -- QWERTY Keyboard -- US Layout
| IN STOCK |
Kensington KB150 EQ Wireless Keyboard - Black
| IN STOCK |
Logitech K270 RF Wireless Keyboard - Black
| IN STOCK |
Logitech Desktop Keyboard and Mouse Combo MK120 - Italian Layout
| IN STOCK |
Seal Shield Low Profile USB Wired Waterproof Keyboard - Black, US English Layout
| IN STOCK |
Kensington KB Slim Type Wireless Keyboard - Black
| IN STOCK |
Kensington K64370 USB - US Layout
| IN STOCK |
Adesso EasyTouch 425 USB QWERTY Black Industrial Keyboard - US English
| IN STOCK |
Adesso 2.4GHz RF Wireless QWERTY Desktop Ergonomic Trackball Keyboard - US English
| IN STOCK |
Adesso EasyTouch 630UB USB QWERTY Keyboard - English Layout
| IN STOCK |
A USB keyboard that gives you a better typing experience that's built to last.
Feel-good typing
Your hands will enjoy the low-profile, whisper-quiet keys and standard layout with full-size F-keys and number pad.
Rugged good looks
The slim keyboard isn’t just sleek—it’s tough with a spill-resistant design, sturdy tilt legs and durable keys.
Easy does it
You simply plug it into a USB port on your desktop, laptop or netbook computer and start using it right away.
Spill-resistant design
Liquid drains out of the keyboard, so you don’t have to worry about ruining your investment with accidental spills.
Comfortable, quiet typing
You’ll enjoy a comfortable and quiet typing experience thanks to the low-profile keys that barely make a sound and standard layout with full-size F-keys and number pad.
Sturdy, adjustable tilt legs
You can extend the sturdy folding legs to increase the keyboard tilt by 8 degrees to address your personal ergonomic needs.
| CONNECTION | USB / Wired |
| LOCALIZATION | German |
| COLOR | Black |
| DESIGN STYLE | Slim / Straight / Office |
| FEATURES | Quiet keys |
| CABLE LENGTH | 1.5 m |
| OPERATING SYSTEMS SUPPORTED | Windows XP, Vista, 7 Linux 2.6+ |
| DIMENSIONS | 450 mm x 155 mm x 23.5 mm |
| WEIGHT | 550 g |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |