Noctua Industrial 140mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-3 120mm 1900RPM Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B14 ARGB 140MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-PS 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-4 120mm 2400RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 900RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PL-PS 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-1 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN TL Wireless LCD Fan, ARGB, PWM - Reverse Blade, 120mm, Black
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings ARGB 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 ULN 80mm 1400RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
be quiet Light Wings (BL073) ARGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM PWM IP67 Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XR-2 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XR-1 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Let Your Lights Do The Talking
Made for those seeking excellent airflow, quiet operation, and powerful lighting, the CORSAIR LL120 RGB fan puts your PC back in the loop.
Create a Symphony of Color
The CORSAIR LL120 RGB LED PWM fan boasts 16 independent RGB LEDs across two separate light loops to create vibrant lighting and visual effects.
Two RGB Light Loops
16 Independent RGB LEDs in every fan, split between two separate light loops, allow for nearly endless customization.
Control, Customize and Sync
The included CORSAIR Lighting Node PRO enables stunning dynamic lighting effects with other CORSAIR LINK supported devices.
Complete PWM Control
Dynamically control fan speed from 600 RPM to 1,300 RPM to minimize noise or maximize airflow.
Created for Quiet
120mm Fan blade engineered for low-noise operation without sacrificing performance. Complete Cooling Control Using an optimized 120mm fan blade and PWM control, set the speed of the fan anywhere from 600 RPM to 1,500 RPM for precise noise and airflow adjustment.
| FAN DIAMETER | 120 mm |
| ROTATION SPEED | 1500 RPM |
| QUANTITY | Single |
| LIGHTING | 16 RGB LED's |
| NOISE LEVEL | 24.8 dB |
| AIRFLOW | 43.25 cfm |
| CONNECTOR | 4-pin |
| COLOR | RGB |
| VOLTAGE | 7 - 13.2 V |
| DIMENSIONS | 5.5 in x 5.5 in x 0.98 in |
| WEIGHT | 0.163 lb |